Безработицата във Великобритания достигна рекордно ниво.
В края на октомври без работа са 2.64 милиона души, сочат официалните данни на властите на Острова, цитирани от АФП. Така броят на безработните британци се е увеличил със 128 000.
Рекордно ниво на безработица е отчетено при жените - без препитание са близо един милион жителки на Великобритания, което е най-високата цифра от 1988 година насам.
По данни на Националната статистическа служба на страната безработицата на Острова е 8.3%, което е най-високото ниво от 1996 г.
Според най-голямата британска синдикална структура- Unite, обявените данни са „истинско бедствие" и властите трябва да преразгледа спешно политиката си в насока намаляване на безработицата.
Повечето от икономическите експерти в страната са песимисти за подобряване на ситуацията на британския трудов пазар. Според банкера Джеймс Кнайтли съвсем реална е прогнозата скоро безработните във Великобритания да достигнат три милиона души. Това от своя страна създава риск страната да изпадне отново в рецесия, посочва агенцията.
dk
на 14.12.2011 в 19:04:22 #3Ноженце, Англия има силен социален сектор, разчита на имигранти и просто придошли в голяма част от икономиката си! Но виж, Камерън иска спасяване на финансовия сектор, тоест банките. Тъй като лихвения процент е по-голям от истинския растеж, няма как да не стане така. За да върне един заемополучател дълга си, друг обязателно трябва да не може. Просто няма как да стане. И когато кръгът се превърне в стръмна спирала, крахът е неизбежен. Примерно двама получат по 100 заем. Парите са само 200. Банката иска да и се върнат по 110. Очевидно, ако единият успее да ги върне, друият няма да може, щото няма. Ако растежът е 10% , то централната банка може да напечата още 20 и няма проблем. Ако растежът е по добър, добре, но банките ще вдигнат още процента. Ако обаче растежът е по-малък, или собственоста на неуспелия става собственост на банката, или взема още заем и пак те може дасе оправи, тогава още по-голяма част от собствеността му отива в банката. Другият подход е печатане на пари. Почва инфлация, лихвения процент автоматично нараства. Краен резултат - същия, банката става собственик! Така, че изхода е друг, Налагане на банките да поумерят апетитите си и да се ограничат в рамките на растежа поне временно, създаване на нови паботни места, активизиране на производството и потреблението. Ако трябва предприемат се протекционистки и изолационни методи, без да се съобразява с чуждите препоръки. В края на краищата правителството трябва да се грижи за собствения народ, а не за някакви наднационални структури управлявани отнезнам кой си в сянка!
Stealthblade
на 14.12.2011 в 18:04:43 #2bobix | 14.12.2011 16:05 Приятелю не се засягай но явно не знаеш за какво говориш. Политиката на Дянков е за намаляване на бюджетния дефицит и съкращаване на разходите. Великобритания от своя страна е втората държава в света по външен дълг поради крайно разточителния си социален сектор. Ето доказателството за червените бабички, че дори Дянков да почне да харчи за световно нищо хубаво няма да последва освен висок дълг и инфлация.
bobix
на 14.12.2011 в 16:05:15 #1Ами като в Европа (и особено много и на Дянков) практиката на политиците и икономистите (с подкрепата на простолюдието) е да се подкрепят големите фирми и да се унищожава основния мотор - малките и средни предприятия, посоката е само една - растеж на безработицата и обедняване.