Новият председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен предупреди, че бездействието по проблема с климатичните промени ще струва много по-скъпо в дългосрочен план в сравнение с проактивния подход.
Това изтъкна тя по време на откриването на 25-ата конференция на ООН за климатичните промени, която започна в Мадрид.
"Винаги трябва да имаме предвид, колко повече ще ни струва, ако не действаме сега", подчерта Фон дер Лайен, цитирана от ДПА.
Европейската комисия ще представи до 10 дни плана си в областта на екологията - Европейския зелен курс, уточни ръководителката на ЕК.
Вчера, в първия си ден на председателския пост, тя потвърди целта си да направи Европа първия неутрален континент по отношение на климата до 2050 г.
ЕС ще подкрепи 1 трлн. долара инвестиции за трансформация на Европейския съюз през следващото десетилетие с инвестиционен план за устойчиво развитие, уточни Фон дер Лайен.
"За да стане ЕС климатично неутрален до 2050 г., трябва да действаме сега, трябва да приложим политиките сега, защото тази трансформация ще отнеме цяло поколение", настоя тя.
friend
на 02.12.2019 в 20:44:52 #2Драга Урсула "Винаги трябва да имаме предвид, колко повече ще ни струва, ако не действаме сега" ------------------ Защо никой до сега не излезе и в прав текст да каже: Нашите изчисления се базират на тези и тези данни.Това ще ни струва...толкова. Ако спечелим битката с природата, ще ни спечелим ...толкова. Говори се за повишаване нивото на морета, но не се казва колко и за колко време. Разбира се всеки нормален човек може да потърси данни и сам да си направи изчисленията. Говори се за повишение от 2 градуса, а не се казва това за колко време е. Нито нивото на морето е страшно, нито двата градуса, особено когато става въпрос за стотици хиляди години. Планирай икономиката на ЕС така, че тези 1 трилион да влязат в употреба на хората и за развитието на цивилизацията. Докато ние даваме 1 трилион за рекетьори псевдоеколози, то други държави дават тези пари за въоръжение. Разбира се има и друг поглед на нещата: Да се осигурят технологии, нискоенергоемки и от възобновяеми източници.... ОК. Това работи, ако и насреща има някой, който го разбира и който се съобразява с това. Освен това ограниченията ще бъдат в сферата на енергетиката, а за останалото??? С какво ще заместим пластмасите и металите? С използване на силикатни технологии.. да ама това не става за всичко. Сложна работа е това Урсула. Трябва по-конкретно... и повече показване на истината.
psp_11
на 02.12.2019 в 19:10:47 #1Със сигурност ще струва по-евтоно от бюджета за въоръжаване, който ще донесе повече инвестции в разрушените страни и много повече вредни емисии.