Тази седмица, 6-9 юли, министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън ще посети Пекин, за да се срещне с висши китайски служители.

Това предаде АП.

Министерството на финансите заяви, че Йелън ще обсъди различни макроикономически и финансови теми, както и как САЩ и Китай могат "отговорно да управляват" отношенията си и "да общуват директно по проблемни области и да работят заедно за справяне с глобалните предизвикателства".

Пътуването идва само няколко седмици след като държавният секретар Антъни Блинкън се срещна в Пекин с китайския президент Си Дзинпин.

Си се превърна в най-влиятелния лидер на Китай след Мао Дзедун, след като през март си осигури безпрецедентен трети мандат като президент, а през октомври - като лидер на Комунистическата партия.

Байдън отбеляза и че Китай "изпитва реални икономически затруднения".

Байдън готов за среща със Си Дзинпин, въпреки забележките си за него

Байдън готов за среща със Си Дзинпин, въпреки забележките си за него

Все още счита китайския президент за диктатор