Германия подписа договор с германската компания CureVac и нейния британски партньор GlaxoSmithKline (GSK) за производство на иРНК ваксини в случай на извънредни ситуации в общественото здраве. Това са съобщили в понеделникот германската биотехнологична компания, цитирани от "Ройтерс" .

Ваксината на германската компания CureVac показа под 50% ефективност срещу COVID-19

Ваксината на германската компания CureVac показа под 50% ефективност срещу COVID-19

Във втората фаза участваха 40 000 доброволци…

Петгодишният договор позволява производството на до 80 милиона дози в кратък срок до 2029 г., съобщиха от CureVac, добавяйки, че тези дози могат да бъдат за остатъка от настоящата пандемия или бъдещи огнища.

"Нашата програма за развитие на иРНК в сътрудничество с CureVac може да играе ключова роля за готовността за пандемия благодарение на адаптивността на технологията и нейния потенциал за бърз отговор", каза Роджър Конър, президент на ваксините и глобалното здравеопазване в GSK.

Договорът идва, след като Германия разкри планове миналия месец да похарчи близо 3 милиарда евро (3,3 милиарда долара), за да гарантира, че производителите на ваксини срещу COVID-19 имат достатъчно капацитет за местни доставки след предишни тесни места в доставките в по-широкия регион. Прочетете още

CureVac се отказа от своя кандидат за ваксина срещу COVID-19 от първо поколение, CVnCoV, миналата година след лоши данни, но започна изпитания за ново поколение ваксини срещу COVID-19 на германската компания.

Партията на Шолц иска решение за задължителните ваксини до март

Партията на Шолц иска решение за задължителните ваксини до март

Канцлерът изрази подкрепа за мярката

 GSK, най-големият производител на ваксини в света по продажби, се договори през 2020 г. с CureVac да разработи базирани на иРНК ваксини и моноклонални антитела за инфекциозни заболявания, след като взе 10% дял в немската компания.

Миналата седмица конкурентът BioNTech, чиято базирана на иРНК ваксина срещу COVID-19 с Pfizer се прилага в световен мащаб, също подписа договор с германското правителство.

Припомняме, в коалиционното правителство на кацлера Олаф Шолц нямаше единна позиция за задължителната ваксинация срещу коронавирус.