Съветникът по стратегическите въпроси на духовния лидер на Иран аятолах Али Хаменей - Али РазаФергани, в поредица публикации в блога си отправя заплахи по адрес на САЩ и лично към президента. Той се заканва, че в случай на американски удар по Сирия дъщерята на Обама - Наташа, ще бъде отвлечена и изнасилена.
Фергани заплашва, че в течение на 21 часа след атака срещу Дамаск по целия свят ще бъдат похитени деца и близки на високопоставени американски лица. След още 18 часа правителството на САЩ ще получи кадри с ампутираните им крайници, подсилва зловещата закана съветникът на аятолаха.
Радио ГолосРоссии предава, че в последно време Фергани предупреждава Обама, „че всички хора по света ще разберат, че самият той заслужава насилие".
„Обама, ако атакуваш Сирия, то ще отидеш в ада. Затова, ако обичате, атакувайте" - призовава иранският политик.
Шокиращите заплахи към семейство Обама звучат на фона на информация от разузнаването на САЩ за прихваната заповед от Иран до иракски бунтовници за нападения над щатски структури в Багдад в случай на военен удар срещу режима на БашарАсад. За това съобщаваTheWallStreetJournal, като уточнява, че по негови сведения атаката може да е срещу американското посолство в иракската столица.
Според американски източници заповедта е издадена от КасемСолеймани - командващ бригадите „Ал Кудс" от Корпуса на стражите на Ислямската революция, и е насочена към групировките шиитски бунтовници в Ирак.
През август миналата година при визитата си в София вицепремиерът и министър по стратегическите въпроси на Израел Моше Яалон посочи именно Солеймани като поръчител на атентата в Сарафово, а терористите от радикалната ислямска групировка „Хизбула" определи като „подизпълнители".
Анализатори от американската армия и спецслужбите се опитват да предвидят вероятната реакция на Сирия, Иран и техните съюзници при военен удар. Усилено се следи иранският флот от няколко бързоходни съда, дислоцирани в близост до бойните кораби на САЩ в Персийския залив.
Освен това американските военни се опасяват от атаки на „Хизбула" срещу посолството в Бейрут. В случай на необходимост САЩ са подготвили морски пехотинци и други сили за оказване на помощ при евакуация на дипломатическите мисии.
USD
CHF
GBP
bah
на 08.09.2013 в 15:02:18 #17Избиите това нещо
сеирджия
на 08.09.2013 в 14:59:19 #16Юлиан-3 | 08.09.2013 15:48 Не вярвам да е писал това....поредната американска партенка, защо не гарниране с малко хакерски маймунджулъци.... -------------------- Е, щом не вярваш, начи ... не го е писал ! Пфу, най-сетне, хората може да си отдъхнат !
.
RSA
на 08.09.2013 в 14:22:15 #15"На освещението присъстваха интербригадистите заедно със семействата си и официални лица." Литографията се водише от шибаняка - ШибанНарод, парцал в който си отриват краката афро-американските му господари
Юлиан-3
на 08.09.2013 в 13:48:49 #14Не вярвам да е писал това....поредната американска партенка, защо не гарниране с малко хакерски маймунджулъци....

RSA
на 08.09.2013 в 13:01:23 #13Когато негърат Обама даде заповед за избиването на хиляди хора трябва да знае че лично ще пострада...ако Иранците наистина могат да го направят това е правилен начин за война срещу технологията на съвремените фашисти. Въпросът е че черният маймун е господин Никой при вземането на решения така че трябва да се атакуват семействата на всякакви рокфелери, рокшилови, морганови и въобще топ 20 еврейски семейства. При това ако могат да започват веднага, само така ще предотвратят войната, а ако немогат да си мълчат и да не предизвикват защото че ядът яко дърво.
KpA3
на 08.09.2013 в 12:41:54 #12Тоя си пада бая зоофил щом иска да ебе американските маймуни
psp_11
на 08.09.2013 в 11:49:53 #11http://investmentwatchblog.com/senator-john-songbird-mccain-guarantees-russia-and-china-will-not-retaliate-a-u-s-syria-strike-basically-says-they-dont-have-the-balls-video/
Зъболекаръ
на 08.09.2013 в 11:15:29 #10Тия ще ядат бомбите много скоро
Scorpius
на 08.09.2013 в 10:55:46 #9"самозабравили се агресори" - да бе Асад е душичка мила невинна. с нищо не предизвикал каквато и да е агресия както и тоя брадат психопат и той не е агресор, а цивилизован политик борещ се за справедлива кауза и правда. когато цивилизацията се намеси срещу извършените зверства и агресори тя бива оприличена на най големият самозабравил се агресор според "българин". ти дяволът светец ще изкараш и обратното. гьобелсовите похвати ги владееш до съвършенство. школовката от позитано си личи от километри.
ANTI_USA
на 08.09.2013 в 10:52:10 #8Scorpius
на 08.09.2013 в 10:50:37 #7изобщо не става дума за религия да. няма значение, че тези долни заплахи са отправени от главния духовен водач. все едно Папата да каже нещо подобно и естествено и тогава религията няма да има нищо общо. дрънканици.
Steffen
на 08.09.2013 в 10:48:08 #6PRABULGARITE SA OT PERSIISKIA ETNOS,A NE TURKI.PRABULGARSKI DUMI NAPISANI NA GRACKI OT OMURTAGOVATA KOLONA,KAKTO I PRABULGARSKI NADPISI OT PLISKA I SILISTRA SA DUMI OT IZTOCHNO-PERSIISKI EZIK.ORIGINALNO PRABULGARITE SA OT PLANINATA IMEON V AFGANISTAN I SPECIALNO - GRAD BALK.TE SA SKITI,A NE TURKI ! SEGASHNITE AFGANISTANCI SA TURKI ISA DOSHLI S MONGOLITE.SLED KATO ORIGINALNOTO NASELENIE TAM E IZTREBENO OT CHINGIZ HAN I TIMUR. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- VAZMOZHNO E VOINATA DA PRERASNE V ATOMNA.AKO ASAD ZAPOCHNE DA GUBI,TOI SHTE UDARI SUNITITE S OTROVEN GAZ.HIZBULA SHTE BOMBARDIRA IZRAEL,A IZRAEL I USA SHTE PUSNAT ATOMNI BOMBI NAD IRAN.TOVA E EDINSTVENIAT PAT DA POBEDIAT IRAN. OCHAKVA SE ASTRONOMICHESKO POKACHVANE NA PETROL I PRIRODEN GAS.SVETOVNATA IKONOMIKA MOZHE DA SE SRINE.RUSIA VECHE EVAKUIRVA GRAZHDANITE SI OT SIRIA.ZATOVA IMA BOINI RUSKI KORABI OKOLO TARTUS - NE DA POMAGAT NA ASAD,A DA SI MAHAT PARTAKESHITE OT SIRIA.
Balyk
на 08.09.2013 в 10:29:52 #5Това да не ви е супера в квартала

Scorpius
на 08.09.2013 в 10:27:46 #4" Той се заканва, че в случай на американски удар по Сирия дъщерята на Обама - Наташа, ще бъде отвлечена и изнасилена." хайде да чуем поредното оправдание сега как "исляма" е най миролюбивата и човеколюбива религия и колко цивилизовани са иранците. колко са прави и справедливи и в същото време какви варвари са САЩ и прогнилия Запад. хайде ислямисти и русофили време е.
Ramzey
на 08.09.2013 в 10:17:08 #3Кур за теб лайно на руско разузнаване
kerranna
на 08.09.2013 в 09:58:59 #2Човекът е откачил!Понякога по слабият когато е безсилен,започва да бълва безпочвени заплахи които са врели-некипели, но има такива които им се хващат на думите и се объркват къде се крие истинското зло!Аз мисля обаче че лошите са писнали с тормоза си на всички и вслучая никой няма да повярва на този блъф. И да го е казал този ирански политик, подобни неща са абсурдни за политиката на Иран и просто няма да се случат.
Legalen
на 08.09.2013 в 09:58:27 #1".....публикации в блога си отправя заплахи по адрес на САЩ и лично към президента. Той се заканва, че в случай на американски удар по Сирия дъщерята на Обама - Наташа, ще бъде отвлечена и изнасилена" ,........................................................................................................ Има ли някакъв грях или престъпление, извършено от родителите, за които трябва да бъдат наказвани децата? Няма такъв светски закон или религиозно учение, подкрепещи такова нечовешко деяние! Жалко е, когато това се изговаря от едн духовник!