Конституционният съд на Русия постанови, че международните договори за присъединяване на Донецката и Луганската народна република и Херсонската и Запорожската област към Русия са в съответствие с конституцията, предаде ТАСС.
В неделя на уебсайта на съда бяха публикувани четирите решения.
"Да се признае за съответстващ на Конституцията на Руската федерация невлязлия в сила международен договор между Руската федерация и Херсонска област за приемането на Херсонска област в състава на Руската федерация и създаването на нов субект в рамките на Руската федерация", се казва в един от документите.
Както беше съобщено, четирите обръщения на руския президент Владимир Путин за проверка на конституционността на международните договори за присъединяването на четири нови региона към Русия бяха внесени в Конституционния съд в събота вечерта.
На 30 септември Кремъл подписа договорите за присъединяване на Донецката и Луганската народна република, Запорожската и Херсонската област към Русия.
Освен Путин, документите подписаха и лидерите на тези региони - Денис Пушилин (Донецка народна република), Леонид Пасечник (ЛНР), Евгений Балицки (Запорожие) и Владимир Салдо (Херсонска област).
Obektiven_29
на 03.10.2022 в 07:13:33 #3Край, присъединяването към Русия е узаконено.
alabala654
на 02.10.2022 в 22:05:00 #2Не е лошо да информират и ВСУ, че те още не знаят за анексията и днес превзеха "руския" град Лиман
linkaln
на 02.10.2022 в 21:44:11 #1Русия ги спукват в Украйна, Китай са смешни, Иран е пред разпад то от БРИКС и ШОС ще останат само курниците с кокошкитге