Стив СентаниДвамата журналисти на "Фокс Нюз", отвлечени от палестински екстремисти на 14 август, бяха освободени днес по обяд, съобщи АП, позовавайки се на новозеландски дипломат.

Кореспондентът на телевизията, 60-годишният американец Стив Сентани, и неговият оператор, 36-годишният новозеландец Олаф Уийг, били оставени пред "Бийч хотел" в град Газа.

Новината бе потвърдена и от телевизия "Фокс Нюз".

Сентани и Уийг бяха отвлечени от неизвестна до този момент групировка, наричаща се "Бригади на свещения джихад".

На видеоматериал, разпространен от палестинската телевизия „Раматан", се вижда, че двама журналисти изглеждат в добро здраве.

Малко преди пускането им на свобода телевизия „Раматан" излъчи видеозапис, в който двамата мъже обявиха, че са приели исляма и пророкът Мохамед е техният лидер.

Олаф УийгПо-късно обаче, вече на свобода, Сентани призна през Фокс нюз, че „покръстването" е било фалшиво.

„Бяхме принудени с насочено към нас оръжие да приемем исляма.
От друга страна обаче аз имам голям респект към тази религия и научих много добри неща за нея," добави Сентани.