Руският премиер Владимир Путин е взел категоричното решение да се бори за връщане в Кремъл след неотдавнашните критични изказвания на президента Дмитрий Медведев по адрес на правителството, съобщава ИТАР-ТАСС.
Причината за критиките на Медведев според източници, близки до президентството, е поводът, че и зад граница, и в Русия той не е възприеман като човек, който взема самостоятелни решения.
Според коментарите се увеличава и противостоянието между екипите на двамата лидери. В лагера на Путин смятат, че Медведев е прекалено самонадеян, а според президента и неговите хора „старецът" вече трябва да си ходи в пенсия.
Макар че на руските политолози все още са им непонятни плановете на президента Медведев и на премиера Путин за изборите през 2012 година, британският вестник The Sunday Times установи, че Путин ще се кандидатира за президентския пост. Според източника на вестника обаче възможно е Медведев и да не се съгласи с това решение и в навечерието на изборите между двамата да се разгори яростна борба за власт.
Според британския вестник макар че шансове за победа имат и двамата, може и да се стигне дотам Медведев да бъде помолен да отстъпи, макар и с мъка на сърце.
За Запада образът на реформатора Медведев се явява фундамент за курса на разтоварване на отношенията. В същото време надеждата, че Медведев ще даде тласък на либералните реформи позволява на неговите руски поддръжници да запазват лоялност към властта.
В същото време обаче в Русия почти не вярват, че могат да бъдат осъществени демократични реформи.
Striker
на 23.05.2011 в 17:54:54 #3Абе тия са такава измислена държава, че освен присмех, друго не могат да предизвикат! До като не оставят собствения си окаян народ да реши как иска да се управлява и не освободят 5млн. км2 окупирани дъжави в Азия, няма да се оправят.
Kurin
на 23.05.2011 в 17:06:59 #21. Петка Параскева | 23.05.2011 14:54 Путин требва да оглави и България поклон --------------------- Да, иначе мутро-демокрацията в БГ до никъде няма да ни докара!
стопер
на 23.05.2011 в 16:49:23 #1Ае стига ве!!!
Каква изненада.....какъв "обрат"...
