В Съвета за сигурност на ООН Русия и Китай наложиха вето върху резолюция за примирие в сирийската провинция Идлиб, предаде Дойче веле.
Документът беше внесен от Германия, Белгия и Кувейт. При гласуването той беше подкрепен от 12 държави, една се въздържа - Екваториална Гвинея.
На заседанието беше отхвърлен и алтернативният руско-китайски проект за резолюция. Той беше подкрепен от Русия и Китай, 9 гласуваха "против", 4 се въздържаха.
Това е 13-ото вето на Русия по резолюция за сирийския конфликт.
В документа, внесен от Германия, Белгия и Кувейт се казва, че е необходимо незабавно спиране на огъня и се предлагаше примирието да влезе в сила в полунощ на 21 септември. Целта е "да се избегне влошаване на без друго катастрофалната ситуация" в провинция Идлиб.
Руско-китайският вариант формално също призовава за спиране на бойните действия, но режимът на прекратяване на огъня да не се отнася до военни операции срещу "групи и лица, свързани с терористични сили". Дамаск и Москва определят всички опозиционни сили в Сирия като терористични.
Knobelsdorff
на 20.09.2019 в 11:22:03 #3Breaking-News, брат ти си изключително тъпо парче. Прочете ли внимателно статията и защо Русия и Китай налагат вето? Налагат го не защото не искат прекратяване на военните действия, а защото не искат да преговарят с терористи. Идлиб е под контрола на Тахрир ал Шам. А Тахрир ал Шам официално е обявена от ООН за терористична организация, произлязла от ал кайда. Никой нормален и мислещ човек не бива да се съгласява да остави една област, от която са изгонени и избити християните на терористите. И колкото и дълги постове да пишеш, елементарното ти съзнание блика от там. А Русия не ги мисли, те винаги ще се оправят, а това, че икономиката ми е в крах, може да го измисли само някой който си е наврял главата там, дето слънце не огрява.
Кастело Белведере
на 20.09.2019 в 10:25:13 #2Госпожа Меркел ще запомни това вето.
nikola-tesla
на 20.09.2019 в 09:48:48 #1Breaking-news: За пореден път демонстрираш тотално непознаване на материята. Натъртвайки, че икономиката на Русия е в крах, а всъщност единствената година в която Туската икономика няма растеж е 2015-та. Още по-задълбочено от санкциите насам Русия намалява зависимостта си от износа и цената на петрол замествайки липсващите средства с други технологични продажби като оръжия например. Да не забравяме, че санкциите са цената , която трябваше да плати Русия за увеличаване на територията си с кримския полуостров инаселението си с 2,4милиона души! Пробвай да изчислиш икономическия ефект на това! Едва ли ще успееш с познанията с които разполагаш.