Северна Корея е миролюбива държава, но за да се защити от заплахите от страна на САЩ, е готова да предприеме крайни мерки.
Това изявление на севернокорейското външно министерство е разпространено от ЦТАК - Централната телеграфна агенция на КНДР и цитирано от световните агенции.
В изявлението се посочва, че КНДР остава непоколебима да отиде и до края, ако САЩ имат намерение да продължат своята конфронтационна политика. Армията на КНДР ясно показала, че нейните крайни мерки за противодействие включват внезапни изпреварващи удари и други методи, се посочва в текста.
Също така се казва, че Пхенян ще отговори със всеобща война на тоталната война, с ядрени удари на ядрената война, но задължително ще удържи победа в това "смъртно и опасно противопоставяне".
"КНДР е миролюбива социалистическа държава, но не се бои от война и не се опитва да я избегне", посочват севернокорейските дипломати.
Припомняме, миналия уикенд въоръжените сили на Южна Корея съобщиха за неуспешно изстрелване на ракета от КНДР Типът ракета все още не е известен, но експерти не изключват, че това може да е балистична ракета среден обсег KN-15.
Правителството на Япония създаде кризисен щаб към кабинета на министър-председателя, а южнокорейското правителство свика на извънредно заседание на Постоянния комитет на Националния съвет за сигурност.
Американският президент Доналд Тръмп изпрати група бойни кораби, начело със самолетоносача "Карл Винсън", към Корейския полуостров, за да подчертае намеренията си, в един от поредицата сигнали за готовността му да разклати външнополитическата стратегия на САЩ.
Русия пък призова за здържаност и блокира американската декларация в Съвета за сигурност на ООН.
Дуде
на 22.04.2017 в 11:53:54 #1Сдържаност редакторе.