Българският шампион Левски е близо до привличането на бившия футболист на Арда Феликс Ебоа Ебоа. Информацията е на журналиста Фуад Алакбаров, като "сините" са в конкуренция с Нефтчи Баку за подписа на защитника.
Договорът на Ебоа Ебоа с клуба от Кърджали изтече и той може да премине в Левски като свободен агент.
"Сините" със сигурност търсят централен защитник, тъй като хърватинът Стипе Вуликич получи контузия в края на миналия сезон и все още не е възстановен. В същото време има сериозен интерес и към Кристиан Макун, който може да бъде продаден, но това евентуално ще стане след първите мачове на "сините" в Шампионската лига.
Левски се специализира и в привличането на играчи от Първа лига, на които не им трябва дълъг период за адаптация към първенството. По този начин в Левски пристигнаха Оливер Камдем и Хуан Переа от Локомотив Пловдив, както и Армстронг Око-Флекс от Ботев Пловдив. По същата схема бе привлечен и Мазир Сула, който имаше сериозен опит в Черно море.
За интерес на Левски към Ебоа Ебоа се заговори още в края на месец май.
29-годишният футболист е от академията на Пари Сен Жермен и е играл за втория тим на парижани, преди да премине в Гинган. Там има мачове за първия и втория отбор. През 2019 играе с Гинган финал за Купата на лигата във Франция, загубен от Страсбург след изпълнение на дузпи.
Негов съотборник тогава е настоящият френски национал и нападател на Интер Маркюс Тюрам.
През 2024 той е привлечен в Арда, като вече има 66 мача и 5 гола за тима от Кърджали. Той има и един мач за националния тим на Камерун, когато е едва на 18 години.
USD
CHF
GBP
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:19:17 #25Орешник, каквото и да говориш, каквото и да е било в миналото, без ние като фенове да имаме думата, факт е , че ние си обичаме нашия отбор повече, отколкото вие вашия
.
Пример !!! Когато вие бяхте на дъното, не направихте нищо , за да го спасите. Събрахте и 57 леваС
... за хАвтобус
,ние събрахме милиони и сега часовниците спряха да тиктакат
,а точно обратното
... ШАМПИОНИ СМЕ, ДА ГО ДУХАТЕ

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:14:37 #24user avatar 62431 Следвай TerrorHammer на 20.06.2026 в 17:11:19#22 Кос, като е била над милицията, защо танковете не дойдоха в онази знаменита вечер? ======== Аааа, тука не ме намесвай
... Аз гонех топката през 80-те и се и тересувах от футбола като игра. От политика не разбирам

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:12:35 #23user avatar 109640 Следвай oreshnik на 20.06.2026 в 17:08:34#18 Само 2 имена ти давам. Любо Пенев Емо Костадинов ========= И до там
.
Плю още едно-две
.Аз ли да ти ги кажа като говедо или сам ще се сетиш

TerrorHammer
на 20.06.2026 в 17:11:19 #22Кос, като е била над милицията, защо танковете не дойдоха в онази знаменита вечер?
Не за армията се казваше, че е "биещото сърце на партията".
В структурите на армията нямаше чин професионален доносник.
А за указа - агент Гери-Никол, който пръв хвърли в пространството въпросната простотия, още не е показал черно на бяло въпросния указ
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:11:00 #21Едните си обичат и подкрепят отбора в хубаво и лошо, другите пък са извърнали глави назад и чакат кьоравите времена да се върнат и докато се усетят, викат ЦСКА, ама на друг отбор, от друг град

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:08:56 #20Те, това е разликата между нас и вас
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:08:39 #19Но за разлика от вас, неблагодарните прасюнгери , ние ме търсим под вола теле и отчитане в какви времена сме живели, когато сме били без "говор и картина", а вие още живеете в миналото и докато се сетите да погледнете напред и в сегашно време, отбора ви вече не е ЦСКА, а съвсем друг
.
Подмениха го с друг
,докато се вглеждане в миналото, а ние си подкрепяме нашия, независимо от трансформациите на Времето 
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:08:34 #18Само 2 имена ти давам. Любо Пенев Емо Костадинов
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:04:54 #17user avatar 109640 Следвай oreshnik на 20.06.2026 в 17:01:59#14 Щото милицията не прибираше нито един младеж и не даваше чинове. Я кажи Гунди какъв беше? ==={{{{{{===== Това, което бяха и вашите
.В случая, присмял се Щърбел на Хърбел, но дали отчитате , че Добри Джуров е над Милицията и дали реално отчитате времената, в които сме живели преди 90-те години
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:02:25 #16А колко от тях возихте в багажници
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:02:03 #15Коко футбалери имате от школата преди 90-та г.? Колко прибрахте от клубовете от цялата Страна и в последствие ги направихте генерали , капитани ,старшински и най-обикновенни ефрейтори
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:01:59 #14Щото милицията не прибираше нито един младеж и не даваше чинове. Я кажи Гунди какъв беше?
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:59:50 #13Така ли беше???? прибирахте ли всичкото що годен и читав футбалер на Кочината?
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:58:25 #12user avatar 109640 Следвай oreshnik на 20.06.2026 в 16:53:08#9 Петолъчката, невеж телешки промит мозАк е толкова стар символ, колкото света. Лопатата на поредното подуянско образувание, което припознахте -на лафчис византиеца е по-комунистически символ от петолъчката. =========== Лопатата, беЗграмотен правюнгер, е символ на труда и благополупието
,а петолъчката ми е и да е стара, но олицетворява КомунИзЪма и съответния строй, съответно и режима с всичките му там дерибейства, както Клубът ви дерибействаше над младите футболисти, на които им предстоеше Задължителна Военна Служба 
oreshnik
на 20.06.2026 в 16:56:45 #11БНА отдавна няма. Има БА. ЦСКА поддържа историческа връзка с Българската армия предимно чрез своите корени като армейски клуб, основан през 1948 г. в тясно сътрудничество с Министерството на отбраната. Макар днес клубът да е с частна собственост и да няма пряко административно подчинение на армията, името му (Септември при ЦДВ), прозвището „армейците“ и клубната идентичност продължават да отдават почит на тези традиции. Други въпроси има ли телешки?
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:54:16 #10Сега Армията е платена, демек частна. Съответно вие трябва да сте не ЦСКА, А ЧСКА(Частен Спортен Клуб на Армията)
oreshnik
на 20.06.2026 в 16:53:08 #9Петолъчката, невеж телешки промит мозАк е толкова стар символ, колкото света. Лопатата на поредното подуянско образувание, което припознахте -на лафчис византиеца е по-комунистически символ от петолъчката.
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:52:08 #8kurzateb, я кажи какво общо имате с БНА, особено в днешно време ?
.До 90-те е ясно, създадени сте с Указ и прибирахте всичкото войник в Кочината, ама днешните джендъри какво общо имат с БНА , съответно и Клуба, който подкрепяте 
kurzelefski
на 20.06.2026 в 16:46:35 #7..говеждата пасмина е близо до … уя на черепа
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:25:31 #6И защо има петолъчка в еНблемата ви
