Левски загуби от АЗ Алкмаар с 0:2 в първи двубой между двата отбора от плейофите на Лига на конференциите, игран на националния стадион "Васил Левски".
След сравнително равностойно първо полувреме, гостите все пак дръпнаха в резултата след два бързи гола на Ибрахим Садик (56') и Трой Парът (62'). "Сините" могат да съжаляват, че не отбелязаха попадение. С пропуски се отличиха Марин Петков и Радослав Кирилов, а Евертон Бала нацели гредата от пряк свободен удар.
Реваншът е след седмица. Срещата на на стадион "AFAS" в Алкмаар ще започне в 20:30 часа българско време.
Двубоят бе равностоен в началото на първото полувреме, като Меес де Вит не уцели вратата на Левски с удар от малък ъгъл, а "сините" стигнаха до опасност след центриране. Рилдо подаде топката и няколко нидерландци се разминаха с нея, а на далечна греда я чакаше Кристиан Макун. Последният пред него обаче успя да я избие и така равенството се запази.
Източник: startphoto.bg
АЗ Алкмаар постепенно овладя центъра на националния стадион "Васил Левски", но българските вицешампиони останаха стабилни и полувремето завърши наравно 0:0.
Алкмаар поведе още в началото на втората част. В 56-ата минута Исак Йенсен пое топката по лявото крило и направи прецизно центриране към далечната греда, където Ибрахим Садик надскочи футболист на "сините", стреля с глава и изпрати топката в далечния ъгъл на Светослав Вуцов за 1:0.
Източник: startphoto.bg
Левски отговори още в първата си атака след подновяването на играта. Радослав Кирилов отне топка по лявото крило и центрира ниско към дузпата, а тя стигна до свободния Марин Петков. Българският национал обаче стреля слабо от чиста позиция и пропусна най-чистото положение.
Левски не успя да се възползва от импулса в играта си и моментално допусна втори гол. Защитата на "сините" остави твърде много свободни играчи в наказателното си поле и Светослав Вуцов успя да спаси удар от чиста ситуация на Пеер Коопмейнерс, но не и добавката на Трой Парот.
Източник: startphoto.bg
Левски опита да направи натиск в следващите минути и удари греда от статично положение на Евертон Бала, а останалите атаки завършваха предимно с разбърквания в наказателното поле или неточни центрирания. Така "сините" отстъпиха с 0:2 на АЗ Алкмаар и ще имат трудна задача след седем дни в Нидерландия.

USD
CHF
GBP
athletic_slava_1923
на 21.08.2025 в 20:16:12 #28Рафаелчо, маме, тия дето си ги изброил са шампиони 99%, няма да ги проверявам, с тях не можеш да играеш, колкото и да си облизваш муцуната. Иначе за мача - футболът е игра за феновете. В България обаче това не е така. Това, което играем в бг не е футбол и гони хората, а не ги привлича. Слушам сега Хуьо - и се чудя той кой мач е гледал
MM61
на 21.08.2025 в 20:15:57 #27Не виждам защо трябва да навеждат главите братчедите!Бие ги отбор с класи над тях,а не некаква Шкендия.Няма как да стане!Все пак 8 мача в Европа,изкараха и некой лев.Не мисля,че някой е изненадан от резултата.А и с тоя страхлив треньор,дето само в защита играе и чака ако нещо стане напред,няма да се получи.И в Нидерландия няма да стане като предния път-5:0,максимум 2-3 гола да паднат.Така че нищо срамно няма да отпаднеш от АЗ,логично си е.
нешо
на 21.08.2025 в 20:15:39 #26Ебати тъпия регламент, който облагодетелства шампионите. Бият един отбор и отиват на бараж за ЛК в най-лошият случай.Бият два и са директно в групите на ЛК.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:15:23 #25Не лошо представяне на Левски, но не заслужавахме да загубим.
oficer1
на 21.08.2025 в 20:14:06 #24Бях на мача. АЗ Алкмаар са си отборче. Тактически са друга планета. Технически не бих казал, че са нещо особено, но... Играят без да се напъват, тотално контролират темпото и играта. Братчедите се стремяха да рушат играта и да се отбраняват добре, а напред каквото стане или юруш на маслините. Напълно резонно и правилно, според мен. Двама играчи се открояват при гуведата. Майкон и Алдаир. Ама те не стигнат за такъв мач. Майкон е технически доста добре, но тактически е все едно играе на плажа Копакабана. Аллдаир има качества, но сам не може нищо да направи. По крилата братчедите бяха трагични. Кирилов и капитанчето...,мъка! Насреща не бяха Септември и Спартак В. Въпреки това, братчедите изиграха мача добре, на върха на възможностите си. Което трЕЕ се уважава; Просто насУ гЪзО все още не ги е закарал в орбитата на Алкмаар. Некъде се лутат още у млечнИОт път!
soprano
на 21.08.2025 в 20:12:35 #23Нормален резултат.АZ са силен отбор,а и при холандските отбори рядко има отпускане. Играят всеки мач на макс и ако могат и 10 гола ще вкарат. Представянето на рогата в тази кампания в ЕКТ беше добро за техните стандарти,а и за всички останали български отбори последните години с изключение на шaлфарите,които общо взето ги държи коефициента и с един отстранен отбор в първия кръг на Шл стигат в най-лошия случай ЛК.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:12:18 #22cмачкана кобра, немже сравняваш селското ви смешно отборче с нас. ама това за теб , не е важно, че и догодина няма видите ект, не е важно. Както ти казаха и други хорувци ако осъзнаваш колко си жалък ще се приключиш .
нешо
на 21.08.2025 в 20:11:27 #21Какъв малшанс в жребия при положение ,че се паднаха двата най-слаби в урните-Апоел и Сабах.
jekkovv
на 21.08.2025 в 20:10:51 #20Каква Хубава вечер клатиха 2та тумора Лайнoгорец и Динамо
pala4a
на 21.08.2025 в 20:10:19 #19Лежерен АЗ, без да се напрягат и на 40 процента минаха през телетата с лекота нашите приятелки от Сухата река взеха максимума на този етап така ,че трябва да са доволни. Разликата в класите за съжаление е огромна...
viktor-krumov
на 21.08.2025 в 20:08:56 #18Не съм бил за никаква катафалка и няма какво да "преглъщам".Българските отбори ги гледам само в Юропа.Просто ми е забавно как някои хора се "хранят" от неуспехите на другите.Колко трябва да ти е тъжен живота,че да изпадаш в делириум,че футболен отбор загубил,пък било той и такъв,който не харесваш.
Rafael.Nadal
на 21.08.2025 в 20:06:36 #17Жалко ! Тази година имаме добро отборче ! Ако не беше малшанса в жребия имахме добри шансове ! Брага и Аз са непреодолими ! А има двойки като Дрита ( Косово) - Диферданх( Люксембург) или Брейдаблик ( Исландия) - Виртус ( Сан Марино ) или Шелбърн ( Ейре) - Линфийлд ( Северна Ирландия ) ! Може би шанс нймаме само срещу Брага, Аз , турски или гръцки грандове ! Другото си беше преодолимо , но точно и в двата турнира ни се паднаха епреодолимите варианти !
steiner
на 21.08.2025 в 20:05:32 #16Виктор,ти беше ли зад катафалката със самозвания поп?Преглъщай сега.
abc-xyz
на 21.08.2025 в 20:04:06 #15Да поздравя левскарите, че достигнаха до този мач. Няма български отбор, който да може да отстрани АЗ. Надявам се нашият отбор да е бил наказан да гледа мача!
machkai-kobra-2
на 21.08.2025 в 20:03:40 #14Хамрун хамрун Ники Перуката боК
Esox
на 21.08.2025 в 20:02:23 #13Само Левски, само Левски, само Левски шампион! Мачкай ЛАВИНА
jekkovv
на 21.08.2025 в 20:02:05 #12Пак Ли са клатили тумора Лефски-Спартак
IMC
на 21.08.2025 в 20:01:39 #11Добре че поне телетата си отложиха мача с Ню Йорк и имат пълен актив в Ефбет Лига
viktor-krumov
на 21.08.2025 в 20:01:29 #10Кобра,мейт,т'ва е само спорт,бро.Намали малко злобата.Сериозно,такъв кеф,че някой си загубил.Напомняш малко на Леци и Вясо навремето.Тука са се писали сек'ви глупости,ама само няколко човека злобни.Те такъв ни е манталитета де.Важно е другия да е зле,заеви.
more-ole
на 21.08.2025 в 20:00:28 #9Баз фенерчета толкоз..