Националният отбор на България ще изиграе своя последен мач от турнира Лига Европа. Тази вечер селекцията на Георги Дерменджиев гостува в решителен двубой на Ирландия, който ще определи изпадащия в долната Дивизия С на турнира. Само победа в Дъблин ще остави "трикольорите" в Дивизия "В".
Ситуацията в групата можеше и да е различна, ако нашите не бяха допуснали късен изравнителен гол в домакинството на ирландците през септември. Тогава мачът завърши 1:1 и това е единствената точка в актива на България.
"Детелините" имат 2 и също са без победа. Преди няколко дни те отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Уелс, а родните национали паднаха с 1:2 от Финландия в София.
Селекционерът на домакините Стивън Кени няма да може да разчита на Мат Дохърти и Джеймс Макклийн, които дадоха положителни тестове за коронавирус. Двамата се присъединиха към Калъм Робинсън и Алън Брауни, които също са под карантина. Шеймъс Коулман, Енда Стивънс и Джон Игън са контузени, а Джеф Хендрик и Джейсън Молумби са наказани. Джеймс Маккарти отпадна от състава поради семейни причини.
Кадровите проблеми в българския лагер са не по-малко. С COVID-19 се оказаха Николай Михайлов, Георги Терзиев, Мартин Райнов, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Антон Недялков, Васил Божиков, Димитър Велковски и Християн Василев. Последните трима дадоха положителни тестове в понеделник. Травми лишиха от участие в двубоя Кирил Десподов, Петър Занев, Исмаил Иса и Пламен Илиев.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА
Очаква се Дерменджиев да направи няколко промени в сравнение с мача срещу Финландия. В центъра на защитата може да се появи привиканият по спешност Радослав Терзиев, който ще играе в двойка с бившия си съотборник в Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров. По двата фланга в отбрана ще действат Страхил Попов и Сисиньо, а Янис Карабельов и Кристиян Малинов ще имат за задача да спират навреме атаките на домакините. В предни позиции ще започне Димитър Илиев за сметка на Божидар Краев, а зад него ще играят Галин Иванов, Спас Делев и Бирсент Карагарен.
В исторически план играем доста трудно срещу ирландците. За последно сме ги побеждавали през пролетта на 1987 година - 2:1 в квалификация за ЕП. В следващите 6 мача записахме две загуби и четири равенства с един и същ резултат - 1:1.
USD
CHF
GBP
zhelyo
на 18.11.2020 в 21:18:44 #90Наклесан, име да имаш???Или ти си Ася???? Толко па да са те мразили вашите,че те е срам да си кажеш заглавието! Иван,Петър,Павел или религията ти забранява такива имена
KOH_be_KOH
на 18.11.2020 в 21:16:54 #89Шадол, кой е той ?
zhelyo
на 18.11.2020 в 21:13:34 #88Асенце,ти си ядрена физичка
на-вадуц-ен
на 18.11.2020 в 21:12:11 #87zhelyo-zhikov-mqrX65g4 на 18.11.2020 в 23:07:12#121 На клесан,като си отворен(отзад) защо не си си написал името??? В помашко не е срамно да се казваш Мехмед (вероятността да имаш дете клони към НУЛА,но Мехмедов(а), Юсуфов(а) е много подходящо бащино и фамилно за син(дъщеря) на припознавач, Мюмюн и Айше ще подхождат,но няма да намериш толкова слабоумна която да ти върже. За съжаление, резултата от вързията ми със слабоумна...... си ти Жельо
boris
на 18.11.2020 в 21:12:03 #86Оф. Уморих се да го гледам тоя курташак. Си лягам..
zhelyo
на 18.11.2020 в 21:11:22 #85Мехмдчо ,като не ти се занимава лапай на баща си ... и бегай бръже.
united 17
на 18.11.2020 в 21:10:38 #84ЧоГошо нема никва идея как да ги подреди, ако ти требват задължителни 3т. смените му са абсолютно неадекватни !!!
KOH_be_KOH
на 18.11.2020 в 21:10:15 #83Аве дамата с но.10 от наще малко мяза на мъш, а ?
govedoebec
на 18.11.2020 в 21:09:41 #82Ако Кравев вкара ,ще се наложи да се гордеем с гола му
asentseto_asentseto
на 18.11.2020 в 21:09:20 #81ЖелЮ, мноо си тъп!
asentseto_asentseto
на 18.11.2020 в 21:08:01 #80КАКЪВ ПРОПУСК?!?!?
zhelyo
на 18.11.2020 в 21:07:12 #79На клесан,като си отворен(отзад) защо не си си написал името??? В помашко не е срамно да се казваш Мехмед (вероятността да имаш дете клони към НУЛА,но Мехмедов(а), Юсуфов(а) е много подходящо бащино и фамилно за син(дъщеря) на припознавач, Мюмюн и Айше ще подхождат,но няма да намериш толкова слабоумна която да ти върже.
на-вадуц-ен
на 18.11.2020 в 21:04:39 #78zhelyo-zhikov-mqrX65g4 на 18.11.2020 в 22:55:04#105 Навадуц-ебан,от какво се срамиш ловешки помако, че се казваш Юсуф,Мехмед или Мустафа,или че си педи,или че подкрепяш селско отборче ??? Жельоооо, Това ли измисли, Жельо? ***, Ловеч, село, джуджета и т.н.
едно и също повтаряш.
Чета ти и другите коментари. Всичките са на тая тема и в тоя дух. Нищо смислено. Дъвчеш едни и същи заучени тъпотии. Елементарно момче си. Не ми се занимава с теб. Пък и се казваш Жельо!
asentseto_asentseto
на 18.11.2020 в 21:04:37 #77Моци, а ако искаш вече да викат в този измъчен национален отбор Лудогорец ALL TIME BEST XI?
nick-krastev
на 18.11.2020 в 21:04:30 #76Тито, нека да е заради това, но в повечето случаи плешивковците пускат брада или мустаци за да компенсират липсата на косми по главата.
boris
на 18.11.2020 в 21:04:01 #75Това последното, беше толкова жалко, че нямам думи
KOH_be_KOH
на 18.11.2020 в 21:00:48 #74Кънчоу, мъждука светлинка е чуек У младежити има лебец сякаш ...
moti_k
на 18.11.2020 в 21:00:10 #73jabberwock, нали искаме да успеем някак си. Да действаме с помощ отвън. Жуниор Кайсара има бг гражданство. Да се възползват от него, в шампиона на Турция май и плейофната фаза на ШЛ рита!
giggsn
на 18.11.2020 в 20:59:48 #72Ако сменят Делев и Г.Иванов , шансовете ни се покачват драстично!
boris
на 18.11.2020 в 20:59:46 #71Делев го видях, веднъж, докато свиреха химна