Пловдивските Ботев и Локомотив се изправят в поредното издание на градското дерби, което градът очаква с огромен интерес. Срещата на Футболен комплекс Ботев 1912 започва в 17:00 ч, а главен съдия на сблъсъка е Валентин Железов.
Този сблъсък по традиция е непредвидим и в него моментната форма няма абсолютно никакво значение. През есента Локомотив победи Ботев с 1:0 на "Лаута", а двубоят беше белязан от ексцесии по трибуните.
И двата тима бяха надъхани от своите привърженици в деня преди мача. Хиляди фенове на Ботев заеха местата си на южната трибуна на стадион "Христо Ботев", като подкрепиха "канарчетата" с песни, димки и факли.
Локомотив също получи допълнителна сила преди следобедната си тренировка на "Лаута".
В класирането двата тима са на различни полюси. Локомотив заема четвърта позиция с актив от 39 точки, а Ботев е десети с 26 точки.
В предишния кръг и двата отбора не успяха да запишат победа. Локомотив завърши наравно 0:0 у дома с Берое, а Ботев отстъпи от Септември (София) с 1:2.
USD
CHF
GBP
mottorrhead
на 19.03.2023 в 15:04:22 #11Дроида е приключил темата....
papagalex
на 19.03.2023 в 13:47:41 #10Най ма притеснява тоя дюшек Аргилашки,дано не направи някоя левашка грешка
:
gentile
на 19.03.2023 в 11:21:22 #9Иначе днес жълто-черната 3/4 от Пловдив ще празнува след бой с 3:0 над мангалите!
gentile
на 19.03.2023 в 11:20:12 #8Този с ник ред-лидер наистина е клиничен случай
и няма смисъл от обяснения на такъв .
В жалкото му подобие на мозък , облъчван системно от дърпатовци и милковци се смесват подочути или преразказани информации, с реалността и с желанията за измислена реланост, породена от комплекса че цяла България ги сочи с пръст и им се смее!
Така ги омеша КТБ, 50 милиона , Лиценз ( за В група
) и т.н. , сякаш светът е само калъпа , който включва милионите задължения , Баба Дора, Лиценза на Литекс и ,,маркетниговия трик''със смяната на името
и всичко трябва да е по този калъп.
Сега очаквам и някой друг оранжев мало..ник да се включи с търгове за емлеми.
mottorrhead
на 19.03.2023 в 11:08:59 #7И се учете как се бие от ЦСКА обрано с едно на геврек, най-боли
mottorrhead
на 19.03.2023 в 11:07:40 #6А бийте де
papagalex
на 19.03.2023 в 10:58:20 #5Днеска бием
papagalex
на 19.03.2023 в 10:57:31 #4Истината е,че си Асенчо шизофреника с 10 профила тука,олиго
gentile
на 19.03.2023 в 08:10:27 #3Ми не сме направили ново дружество бе несмотан 1. АД-то Ботев Пловдив на Христолов беше обявено в несъстоятелност.( тук за глупака от Коментар 1 -дори и това дружество не е ,,умряло'', както пише тук за 50 млн. дългове , а за малко над 500 000 лв. Само да вметна че фалиралото ЦСКА дължи на това Христолово АД близо 600 000 лв. за трансферите на Саидходжа,Тимонов,Манчев и Минев ) Така че тази мантра з а50 млн. е приложима само за вашето умряло АД и за говедата.Никой друг не биха го оставили да трупа такива дългове- справка Пирин и Ботев 2.Това че христоловото АД е фалирало , не означава че ФК Ботев - правният наследник на основания през 1912 г. клуб е ,,умрял'', защото клубът регистриран през 1990г. по тогавашните изисквания, като Сдружение с нестопанска цел, си съществуваше и през 2010 , незакрито от Христолов и просто поднови дейността си ( намигване от съдбата,шанс , поради това че селския глупак се е скръндзил и не го е закрил). Документи: Решение на съда от 1990г. , с което клубът до тогава, се регистрира като Сдружение: https://i.postimg.cc/BvTC4cCK/136725901-10223215453750414-5571863346627575986-o.jpg Решение на съда от 2010, за нов устав и УС на същото Сдружение: https://i.postimg.cc/cJxmmkYL/viber-image4.jpg Може да провериш в Търговския регистър , че Сдружение ПФК Ботев с ЕИК 000466336 е с регистрация от 1990г. Именно това сружение, което си е автентичен наследник на Клуба до 1990г. държи права върху име,емблема,цветове и е член на БФС. Именно тва Сдружение участва като акционер , в ново АД, с нови съакционери и въз основа на неговото членство в БФС , новото АД участва в първенството. Толкова за автентичността. 3. За Металик Сопот, за който толкова пишете- през 2010 клубът се вля в Сдружение Ботев, в резултат на което футболният отбор на Сдружение Ботев придоби право на участие във В група на мястото на Металик, а не в Б окръжна от където трябваше да започне. Има малка разлика от това дружеството Литекс да смени седалището , адреса си на управление и името и да играе в А група с неговия си лиценз и със всички футболисти и ръководители на Литекс.Виж тук историята с Велбъжд с лато вашата, но не слагайте и Ботев в кюпа на вашите мутренски измами.
gentile
на 19.03.2023 в 07:43:57 #2до глупака от № 1 покажи някакви документи или публикации за този мним фалит за 50 милиона? На припоците много ви се иска и други отбори да са ГМО ментета като вас.
loko-pd
на 19.03.2023 в 07:40:49 #1Ще победи този който го иска по силно .Само Локо пд.