Левски гостува на Ботев Пловдив в отложен мач от VI кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" ще започне в 17:30 часа и ще се ръководи от Валентин Железов. Негови помощници ще бъдат Станимир Илков и Васил Шавов.
Липсата на домакинска победа на "Колежа" и напрежението, породено от незадоволителните резултати и вътрешните проблеми, доведоха до отлив на привържениците на "канарчетата". Според първоначалните данни привържениците на Левски са изкупили повече билети от домакините. Призиви за подкрепа бяха отправени от "жълто-черния" клуб и временния треньор Иван Цветанов. Те идват на фона на незадоволителните резултати - след 1:1 срещу ЦСКА в първия си мач след турбулентното лято, Ботев Пд записа шест поражения, както и две победи. В клуба се очаква да бъде назначен нов треньор, след като Николай Киров подаде оставка след загубата от ЦСКА 1948 с 1:2.
Очаква се на трибуните днес да бъде Александър Томаш, който е спряган за сигурен наследник на Белия.
Левски е в значително по-добра позиция - "сините" са трети с 20 точки от същия брой мачове и голова разлика 15:5. Разликата от 13 точки между двата отбора ясно илюстрира различното им представяне досега в шампионата. Столичният гранд обаче допусна грешна стъпка в предишния кръг и ще търси успех, с който да продължи битката за първото място. За столичани това е втора поредна визита в Пловдив след загубата от местния Локомотив (0:1). Левски е без Карл Фабиен за гостуването.
"Изправяме се срещу отбор, който точковият му актив не отразява потенциала на отбора. Нашият фокус е върху това какво ще представлява нашият отбор в този мач", сподели треньорът Хулио Веласкес.
Последната среща между тези съперници завърши при 1:1 на 30 март 2025.
USD
CHF
GBP
n-a-Is0gsYxs
на 30.09.2025 в 16:41:04 #28За милиционери може и така
Sampdoria
на 30.09.2025 в 16:32:38 #27Честита победа, ЛЕВСКАРИ! Утре вестниците първи!!!
Tong
на 30.09.2025 в 16:31:39 #26Всъщност без Рилдо Левски със сигурност щяха да изглеждат по-добре!!!
gychopopov
на 30.09.2025 в 16:30:16 #25Бурас, два, три, Бурас два три, Бурас два три!
bernal
на 30.09.2025 в 16:29:44 #24Ринг това няма как да го знаем след като съдията ви помогна явно и очАвадно и повлия на мача с това си решение , какво щеше да се случи след това никой не знае можеше и да биете можеше и да паднете .
Vlady
на 30.09.2025 в 16:28:09 #23Борба за топката извън малкото наказателно поле и жълтият картон е уместен.
donaldtrump
на 30.09.2025 в 16:27:04 #22Много добре играе тва момче Бургас. Пипа я. Ще разнася другарите на бижуто им като поцинковани кофи. Ще ги връщаме в насипно състояние на феновете им.
Tong
на 30.09.2025 в 16:26:38 #21щото нямаше да чакат Ботев да се бият сами. Второто една идея по-добре, но много още има какво да се желае.
Tong
на 30.09.2025 в 16:25:50 #20бернал, те Левски първото нищо не играха така или иначе. Според мен с 10 щяиграят по-добре.
bernal
на 30.09.2025 в 16:16:57 #19Благодарение на съдиите Левски ще бие днес , чист червен картон спестен в 20та секунда и тогава мача ставаше друг.
Esox
на 30.09.2025 в 16:16:22 #18МайКон, МайКатър, ама мсчът не е свършил още, КОНЦЕНТРАЦИЯЯЯЯ
Esox
на 30.09.2025 в 16:13:53 #17Мале, мале, Мали...
Tong
на 30.09.2025 в 15:14:15 #16Ето че и Левски забуксуваха - вече трети мач не знаят за какво са на терена... Случват се и такива периоди. Важното е да сме живи и здрави!
power
на 30.09.2025 в 15:02:02 #15Импотентен Левски срещу озверелите катъри на пловдивската свиня - селска история .
bernal
на 30.09.2025 в 14:53:01 #14на мене не ми е гнусно просто показвате каква милиционерска долна *** сте и как не можете да печелите честно , а само с договорки
gychopopov
на 30.09.2025 в 14:52:05 #13Не гледам мача =================== Как да гледаш, като си налапал шнура на Матата, чак до макарите!
grizzlybear1948
на 30.09.2025 в 14:50:16 #12Не гледам мача, но като чета коментарите, никой не възразява за червената шапчица.
bernal
на 30.09.2025 в 14:50:04 #11шадоъ ще напишете декларация след мача няма страшно , вие сте царе на реването след всеки мач .
bernal
на 30.09.2025 в 14:45:43 #10Ами да както протестирах и при многото спестени картони на оняград срещу нас но Вие тогава се радвахте особено за онзи каратистки удар на Моци срещу ЦСКА , сега вие получихте същото от синьото БФС , но кажи сега това не беше ли чист червен картон за Рилдо и ако беше вашия вратар нямаше ли да искаш същото от съдията .
anatoli-iliev
на 30.09.2025 в 14:41:23 #9Къде е червеният картон бееее.....офцо съдийска ??Или пак си пеееме ..." Пак аванти за говеждите кранти " !!??