Левски гостува на Ботев Пловдив в отложен мач от VI кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" ще започне в 17:30 часа и ще се ръководи от Валентин Железов. Негови помощници ще бъдат Станимир Илков и Васил Шавов.
Липсата на домакинска победа на "Колежа" и напрежението, породено от незадоволителните резултати и вътрешните проблеми, доведоха до отлив на привържениците на "канарчетата". Според първоначалните данни привържениците на Левски са изкупили повече билети от домакините. Призиви за подкрепа бяха отправени от "жълто-черния" клуб и временния треньор Иван Цветанов. Те идват на фона на незадоволителните резултати - след 1:1 срещу ЦСКА в първия си мач след турбулентното лято, Ботев Пд записа шест поражения, както и две победи. В клуба се очаква да бъде назначен нов треньор, след като Николай Киров подаде оставка след загубата от ЦСКА 1948 с 1:2.
Очаква се на трибуните днес да бъде Александър Томаш, който е спряган за сигурен наследник на Белия.
Левски е в значително по-добра позиция - "сините" са трети с 20 точки от същия брой мачове и голова разлика 15:5. Разликата от 13 точки между двата отбора ясно илюстрира различното им представяне досега в шампионата. Столичният гранд обаче допусна грешна стъпка в предишния кръг и ще търси успех, с който да продължи битката за първото място. За столичани това е втора поредна визита в Пловдив след загубата от местния Локомотив (0:1). Левски е без Карл Фабиен за гостуването.
"Изправяме се срещу отбор, който точковият му актив не отразява потенциала на отбора. Нашият фокус е върху това какво ще представлява нашият отбор в този мач", сподели треньорът Хулио Веласкес.
Последната среща между тези съперници завърши при 1:1 на 30 март 2025.
USD
CHF
GBP
bernal
на 30.09.2025 в 14:40:11 #8шадоъ , вие ревете срещу съдиите че ви режат и свирят срещу вас , а на терена излиза друго спестен чист червен картон няма ВАР няма нищо защо така .
bernal
на 30.09.2025 в 14:35:04 #7Говедааа затова ли пишете декларации срещу съдиите , сега ще има ли пак за този спестен червен картон или ще си мъчите гузно
Тунчо
на 30.09.2025 в 14:29:34 #6Няма да е зле говедата да гризнат дръвцето.От една страна много си повярваха,а от друга ребрандирания урод ще се закотви на 13 место.След мача с лай*ногорец,оранжаевия тумор има потенциал тда се застопорят на самото дъно.Говедата пък имат потенциала да се залостят в златната среда на класирането.
sssauron
на 30.09.2025 в 14:23:24 #5Ама верно Сангаре е яко грозен, то имаше навремето и други човекоподобни като него, Дембеле например, па имаше и в чорбата разни, пък и при нас имаше доскоро един Меси, сега май е в Локомотив София
grizzlybear1948
на 30.09.2025 в 13:59:07 #4Къде са сините братчеди? Днес една глупава статия за ЦСКА има повече коменти от тяхния мач???
the_shooter
на 30.09.2025 в 11:58:58 #3*** - кенеf
the_shooter
на 30.09.2025 в 11:58:31 #2Кучев, колкото и да любезничиш, казах ти нямам интерес към еднополовите ласки! Освен това миришеш на външен ***!
the_shooter
на 30.09.2025 в 11:19:33 #1Не съм расист, ма тоя Сангаре е еб@ти грозния макак.