Локомотив (Пловдив) спечели голямото дерби срещу ЦСКА в битка за второто място на първата шестица. "Смърфовете" се наложиха с 2:0 на "Лаута" и така събраха актив от 59 точки.
"Черните" имат три пункта по-малко, а до края на първенството има още два мача.
Източник: LAP.bg
В герой на вечерта за домакините се превърна Димитър Илиев, който първо вкара дузпа след намесата на ВАР, а след това удвои.
Именно дузпата от ВАР бе разковничето на вечерта. До намесата на системата се стигна след като Чарлс фаулира Масуеро в наказателното поле, а съдията Георги Димитров изгледа ситуацията и бе категоричен.
Срещата започна предпазливо за двата отбора.
В 11-ата минута се стигна до първата опасност след като Илич изведе отлично Георги Минчев, който напредна и стреля от малък ъгъл, но Евтимов спаси опасния удар. Малко по-късно непокритият Вион опита изненадващ удар от далечна дистанция и топката мина близо над горната греда.
Източник: LAP.bg
В 28-ата минута "червените" създадоха опасност. Кайседо получи много добър пас и стреля покрай вратата на домакините, но и повторенията сочеха, че има засада.
Минута по-късно Димитър Евтимов излезе извън наказателното поле и изби от краката на връхлитащия Момчил Цветанов, предотвратявайки голяма опасност пред мрежата си.
През втората част "смърфовете" владееха инициативата и стигнаха до попадения.
В 54-ата минута Момчил Цветанов подаде успоредно към Минчев, но много малко не му достигна на нападателя да засече на два метра пред вратата.
В 75-ата минута съдията Георги Димитров поискаха разглеждане от ВАР след като влезлият като смяна Бисмарк Чарлс задържа Масуеро в наказателното поле. Реферът отиде и сам да провери ситуацията и бе категоричен - дузпа за Локомотив. Зад бялата точка застана Димитър Илиев, който бе безпощаден - 1:0 за "смърфовете".
В 84-ата минута домакините пак удариха. До попадението се стигна след центриране от фаул на Умарбаев, Гомис свали към Илиев, който от около 6 метра вкара с премерен удар за 2:0.
В следващия кръг Локомотив посреща ФК ЦСКА 1948.
ЦСКА се изправя срещу Арда в битка на финала за Купата на България.

USD
CHF
GBP
loko-pd
на 15.05.2021 в 20:58:45 #124Костадинов Крушарски не го ли видя на стадиона радваше се повече от фен.На Дон Крушо му дадоха мсичко .Стадион с 12 млн и база 49 декара в Тракия .Къде да бяга ,той само ги плаши тези в Бфс и ще ги изхвърли.
asentseto_asentseto
на 15.05.2021 в 20:58:40 #123Канчу, само ще ти кажа, че ако собственикът ни е Гришата, то аз съм неговият Стойкас
Тъй че постът си е за мен!
bobi_raf
на 15.05.2021 в 20:58:31 #122Желяз пак се е напраИл на нищо подобно.
zhelyo
на 15.05.2021 в 20:57:05 #121Ебат ви майките Микренски помашки,аааааа вие се радвате,парцали СЪР.
kanchu
на 15.05.2021 в 20:54:23 #120Асенце, цялото ти представяне води до такива изводи. Прав или крив съм, все тая, но ми си струва че не се справяш в работата си и в двата случая......
Тунчо
на 15.05.2021 в 20:51:38 #119Няма как българския отбор на Арда да оноди оранжавите негро-латиноси на гнома при положение,че виокопоставено лице от БФС е обявило,че купата им е дадена на гнома.Въпреки това днес убедително изчаластриха цветнокожата *** от микре.Ще им търнят трътките на припцърите.И как само извъртяха онзи мач с требич...само и само на ГМО-примат да се даде глътка въздух.Иначе и онези българи щяха да олабят потни мъде връз франкенщаина.Да бягат да се утешават припоците в гей клуба.И да не забравят да понесът подарената им купа на гей-парада.
kanchu
на 15.05.2021 в 20:50:13 #118Радвайте се джуджета, няма как такава победа да ме зарадва. Въпрос на манталитет и приоритети...
asentseto_asentseto
на 15.05.2021 в 20:49:12 #117Канчу, откъде ти дойде на ум това?!
Не, не, масовото обикаляне по стадионите продължава до днес, като това е по-скоро един личен проект, който се очаква да завърша в близките години.
Съчетавам го и с обогатяване на познанията ми на поста ми в клуба.
loko-pd
на 15.05.2021 в 20:46:01 #116Най обичам 6 0тев и 6 водки.
loko-pd
на 15.05.2021 в 20:42:54 #115kanchu
на 15.05.2021 в 20:41:50 #114На Острова играят някакви изчадия адови. Днес някакъв Михаил Антонио от Уест Хям, близнак на другия изрод Адама Траоре...Накъде отива този свят?
kanchu
на 15.05.2021 в 20:34:51 #113kanchu
на 15.05.2021 в 20:33:32 #112Асенцето обикаля предизборно паланките да раздава рушветите и обещанията на Перуката. ФК Площадка е само капка в морето от "мъртви души", а?
Total ML
на 15.05.2021 в 20:30:48 #111В тона на коментарите - честита победа на Велбъжд или Левски КН, както си изберете!
bobi_raf
на 15.05.2021 в 20:26:47 #110asentseto_asentseto
на 15.05.2021 в 20:24:34 #109Браво, Крис за Спартак!
Хубав отбор, лятото посетих неговия стадион(както направих и с 80% от стадионите в община Своге, Самоков, Стамболийски, Червен бряг и области София-град и Перник поради една обща цел
:ok
.
grigor-panchev
на 15.05.2021 в 20:23:20 #108Bobi ти тичал ли си сам и да финишираш втори?
Локо Пд
на 15.05.2021 в 20:16:10 #107bobi_raf
на 15.05.2021 в 20:10:19 #106asentseto_asentseto
на 15.05.2021 в 20:08:01 #105Нако, а ти откъсни глава от монитора, огледай се наоколо и се върни обратно в ежедневната си помия