Локомотив (Пловдив) спечели голямото дерби срещу ЦСКА в битка за второто място на първата шестица. "Смърфовете" се наложиха с 2:0 на "Лаута" и така събраха актив от 59 точки.
"Черните" имат три пункта по-малко, а до края на първенството има още два мача.
Източник: LAP.bg
В герой на вечерта за домакините се превърна Димитър Илиев, който първо вкара дузпа след намесата на ВАР, а след това удвои.
Именно дузпата от ВАР бе разковничето на вечерта. До намесата на системата се стигна след като Чарлс фаулира Масуеро в наказателното поле, а съдията Георги Димитров изгледа ситуацията и бе категоричен.
Срещата започна предпазливо за двата отбора.
В 11-ата минута се стигна до първата опасност след като Илич изведе отлично Георги Минчев, който напредна и стреля от малък ъгъл, но Евтимов спаси опасния удар. Малко по-късно непокритият Вион опита изненадващ удар от далечна дистанция и топката мина близо над горната греда.
Източник: LAP.bg
В 28-ата минута "червените" създадоха опасност. Кайседо получи много добър пас и стреля покрай вратата на домакините, но и повторенията сочеха, че има засада.
Минута по-късно Димитър Евтимов излезе извън наказателното поле и изби от краката на връхлитащия Момчил Цветанов, предотвратявайки голяма опасност пред мрежата си.
През втората част "смърфовете" владееха инициативата и стигнаха до попадения.
В 54-ата минута Момчил Цветанов подаде успоредно към Минчев, но много малко не му достигна на нападателя да засече на два метра пред вратата.
В 75-ата минута съдията Георги Димитров поискаха разглеждане от ВАР след като влезлият като смяна Бисмарк Чарлс задържа Масуеро в наказателното поле. Реферът отиде и сам да провери ситуацията и бе категоричен - дузпа за Локомотив. Зад бялата точка застана Димитър Илиев, който бе безпощаден - 1:0 за "смърфовете".
В 84-ата минута домакините пак удариха. До попадението се стигна след центриране от фаул на Умарбаев, Гомис свали към Илиев, който от около 6 метра вкара с премерен удар за 2:0.
В следващия кръг Локомотив посреща ФК ЦСКА 1948.
ЦСКА се изправя срещу Арда в битка на финала за Купата на България.

USD
CHF
GBP
VLAD
на 15.05.2021 в 19:07:48 #24Гледам повечето отрепки изпълзяли от дупките. На ЦСКА още след като отстранихме резаците за купата ни останаха само 2 важни мача да края на сезона. Да смачкаме шалварите и да вземем финала за купата. Останалото са пълнеж. Първия мач го взехме, втория е в Сряда. В Сряда вечер пак всички отрепки ще се крият по дупките.
bobi_raf
на 15.05.2021 в 19:07:30 #23За да биеме циганите тряят голове. Вар, мар, не бяхме на ниво. Неска кючеци, кебапчета в 100липиново, яко инцести... Март 2022 ше се родят доста циганета, плод на ВАР и мастика менте.
Red Scorpion
на 15.05.2021 в 19:07:07 #22Абе тея м@нгали от Оняград,кво коментират ,Големия и Велик ЦСКА Коментирайте си вмирисания ,зелен, залязващ. отбор.Има сигирно 1,2 статийки и за вас
oficer1
на 15.05.2021 в 19:07:07 #21Поздрави за Локо Пл. Заслужено спечелиха! Особено второто полувреме ЦСКА просто отсъстваше! Играчите на Локото не показаха нищо особено, но далеч ни превъзхождаха в желанието си да спечелят. Да, дузпата е спорна 50 на 50, съдята я даде, това е. Взимаш топката и продължаваш. ЦСКА обаче не показа нищо, не знам дали имаме точен удар във вратата! Пред вратата на Локото, ЦСКА не създаде нищо! Няма как да претендираш след като си изиграл едно нищо! Не може да имаш претенции към съдийството, след като не си направил нищо значимо, с което да спечелиш мача! С излизането на Мазику и Енрике, Локото безпроблемно овладя фланговете, а от там дойдоха и двата гола. Може ли трима защитници да обградят М. Цветанов и да има фал? Вярно, че Цветанов се метна като на заколение и фал нямаше, но трябва и мисъл. Излизането пък на Варела, всичко по-интересно в играта на ЦСКА изчезна! Тиаго безидеен. Смените бяха пълен кошмар! Бисмарк пък направи така че, дузпата да може и да се даде. Във всяка загуба има и позитивизъм. Любо да си вади изводите. Поздрави за Пловдив и разбира се...
Мик Джагър
на 15.05.2021 в 19:06:52 #20Играч на мача -Главния съдия
Второто полувреме просто играч на Доко трябваше да докосне топката и да се строполи за да получи фаул, а срещу играч на ЦСКА можеше да се влиза с ръце и блъскане, но няма фаул
Много са доволни Доковци от ВАР, но не обясняват защо толкова им се е подобрила играта второто полувреме
loko-pd
на 15.05.2021 в 19:06:18 #19Издухаха супата червените боклуци.Сега и Арда да ви шибне и сбогом Чичовото.
09.09.16
на 15.05.2021 в 19:05:20 #18Сега Арда ще ги изкклати после и на баража ще го духат и малчоганчев сгъва цирка
code
на 15.05.2021 в 19:05:18 #17Обяснявам си спада в играта през второто полувреме,заради мача предстоящ в сряда. Както и да е. Да честитим на днешния ни съперник победата.
h0ndapr3ludeturbo
на 15.05.2021 в 19:04:38 #16Е й го един Припс, припознал Литекс, спри се бе момче. Какъв ЦСКА , я виж датата 09.09.2016.
Red Scorpion
на 15.05.2021 в 19:04:24 #15user avatar 76738 СЛЕДВАЙ 09.09.16 на 15.05.2021 в 22:03:11#15 Red Scorpion Аз лично превключих в 92та минута след като свърши Лестър Челси по БиБиСи колко свършиха?
emidobre
на 15.05.2021 в 19:04:18 #14user avatar 94827 СЛЕДВАЙ northern-ireland на 15.05.2021 в 22:01:58#13 Е м@нгал марш в л@йната умрел циг@нин
!!!
09.09.16
на 15.05.2021 в 19:03:11 #13Red Scorpion Аз лично превключих в 92та минута след като свърши Лестър Челси по БиБиСи
emidobre
на 15.05.2021 в 19:03:03 #12Биха си ни, за втория гол Вион предобри нещата, можеше малко по бързо да се изправи
!!!
А за фекалните пед@ли под мен едни голям КОР
!!!
bernal
на 15.05.2021 в 19:01:42 #11сега ако в сряда вземем мача веднага имате опорка и ще е повтаряте с години за уговорките само чакам да бием и веднага ще е повтаряте постояно.
Red Scorpion
на 15.05.2021 в 19:01:32 #10Всички,гледат мачовете на великия ЦСКА, всички искат да ни бият,ако могат нека. Ако не е ЦСКА , тая първа лига си я наврете отз@де.. ЦСКА ВЕЛИК НОМЕР 1 ЗАВИНАГИ всички утрепки могат само да завиждат и да го Дух@т
XAN_lil
на 15.05.2021 в 19:01:29 #9Без голови полужения ни биха, главен асистент бе главния рефер, като всяко губене на топката от сиганите им даваше фал, от където паднайа головете. Дузпата си е дузпа, но ако бе за ЦСКА е нищо, при втория същата аванта, Илиев прави фал, а от това получи предимство пред псзача си Вион, рефера ням и непреразгледа, да нама фал накрая ... равен. Но с тая игра, къде ще играете бе сигани... Европа, смешници
Ай ЦСКАри
asentseto_asentseto
на 15.05.2021 в 19:00:42 #8Мда, за пореден път този сезон ЦСКА не може да направи два последователни хубави игри...
Не знам защо се получава така!
Дано на финала да е различно, защото май си загубихме второто място...
Само ЦСКА!
h0ndapr3ludeturbo
на 15.05.2021 в 19:00:06 #709.09.2016 и после Припсове! Тези Припсове са като северномакедонците.
loko-pd
на 15.05.2021 в 19:00:06 #6Заклахме чорбата насред Лаута.Само Локо пд.
bernal
на 15.05.2021 в 18:59:45 #5хахах напълни се с комплексари веднага ,много бързо излезнахте от храстите където се бяхте скрили и само чакате локото да поведе погледнете си вашите отборчета и тогава коментирайте бе коплексари