Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
atseto1
на 16.10.2021 в 17:32:11 #52БЪри
Фамозен циркаджия!
УмеренЦСКА
на 16.10.2021 в 17:31:40 #51...Не виждам някакви поводи да се говори за "дерби". Локомотив Сф е някъде около средата, а Левски е около дъното... ...Гледам състава, снаряжен от "треньора на 21 век"! Какво може да направи Мъри, освен да тури на вратата представителя на "династията"! Плюс двамата национали, братята Цоневи...
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:31:03 #50Какво трябва да се случи за да вкара гол Билал?
VLAD
на 16.10.2021 в 17:30:03 #49Е трЕбе си Мемет.
VLAD
на 16.10.2021 в 17:29:02 #48Манго Цонев и като симулант е некадърен.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:28:05 #47Коце, къде на майната си? И осем декара. Кой ще го работи бе? Моето си е в града. Всичко съм дигнал на асмалъци. Режат ми го, пръскат ми го даже и не бера. Само материала си правя сам и сам си я варя. Е с един авер де, той си има 250 литра казан в къщи си е цял ритуал.
VLAD
на 16.10.2021 в 17:24:46 #46Ако не се отпуши да пратим Мемед да го отпуши отзаТ.
Rafata
на 16.10.2021 в 17:24:42 #45*нагъ3ници
Rafata
на 16.10.2021 в 17:23:58 #44Двете нагъ3вици на Перуката чакат Агата да каже кой да вземе мача
УмеренЦСКА
на 16.10.2021 в 17:23:31 #43"Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби." ...Позабравено е, вярно... Вече позабравихме и другите "столични дербита" между Левски с ЦСКА и Славия...
niko-ivanov
на 16.10.2021 в 17:23:22 #42Абе защо по екипите на Леца има червени ленти , не го ли забраниха тоя цвят
VLAD
на 16.10.2021 в 17:23:00 #41Барал Мъди ши съ отпушва ли днеска?
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 17:21:19 #40Пиргоса пак се изгуби нещо...
atseto1
на 16.10.2021 в 17:21:14 #39Локо София играят добре обаче!
От сега усещам, че ще имаме проблеми с тях, ако пак неглижираме този двубой! 
krasimirov
на 16.10.2021 в 17:19:58 #38Браво, Локо ! Шибaй говедата в гъзa
mehmed-kesedzhi
на 16.10.2021 в 17:17:27 #37Вътрешна инфо: от понеделник БФС яко подпуква оранджадите заради инцидента със спортния министер. Целта е до Нова година тея мафиоти да изхвърчат от първата шестица, а напролет - от Първа лига. Не може тия да се мислят, че са над Държавата. Сега ще видят тия гадове кон боб яде ли! Който дължи - ще плаща!
Rafata
на 16.10.2021 в 17:14:16 #36Сбирай се народе. Шибат Леца общата
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:10:53 #35Градски, аз вино не пия. Я ми се съберат 25 - 30 кила на година, я не. Всичко на ракия!!!
metalkris6
на 16.10.2021 в 17:10:29 #34Тея , с екипите като на Милан, няма как да загубят
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:08:55 #33Почитателите на цирковото изкуство да се сбират. Колко е коефицента за 1:3?