Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
VLAD
на 16.10.2021 в 07:59:04 #12И Панайот е комплексар. Питайте Фибоначи.
german
на 16.10.2021 в 07:45:48 #11"тъпото е от другата страна на острото" Юрий Сьомин производител на ножове
gascoigne
на 16.10.2021 в 07:30:28 #10Пацо,
Ето го резултатът от това ексглавният антиваксър на републиката да е министър на здравеопазването - в Англия стадионите фул, при нас празни. И то точно, когато на братчедите публиката им е най-необходима. Ама да не засягам политтеми в спортен форум.
Bloody_Sword
на 16.10.2021 в 07:26:37 #9Николай, "Ами да наскачат малко вашите ръководители." Вчера четох статия тук, че ЦСКА чрез изпълнителния директор Филип Филипов е поискал да се допускат ваксинирани хора на мачовете.
Bloody_Sword
на 16.10.2021 в 07:23:31 #8Въпреки противният собственик на Локомотив, съм за Локото! Ако няма някакви уговорки извън терена, няма да паднат от трагичните подуенци. Айде Локо!
nikolay-nikolay
на 16.10.2021 в 07:20:54 #7Panayot, Ами да наскачат малко вашите ръководители. Мъри като се изказа остро за липсата на публика вместо да го подкрепите почнахте пак спор Левски-Цска, да излезе Стойчо и да удари по масата и да каже искаме фенове на Армията и на Националния.
el_marinero
на 16.10.2021 в 07:18:16 #6Чакам да се включи Ку4еф с прогноза 1:2, и "Локо" да бие... С интерес следя и основната тема: "Прав ли е Панайот, или тъп?"
kurvata05
на 16.10.2021 в 07:16:37 #5Пацо
едни мърши ще полегнат лекичко на други такива! Мокета- президент!
nikolay-nikolay
на 16.10.2021 в 07:10:22 #4Никога няма да обидя някой когото не познавам. Казвам просто, че в момента на мачове на Левски на мачовете в А група ходят най-много хора и е нормално да е най-засегнатия отбор. Ще гледаме срещу едни и същи отбори колко хора ще има на Армията и колко на Герена. Единия отбор е носител на КБ и играе в Европа и се бори за шампион, другия е на 13-то място... Срещу Пирин Левски са продали повече виртуални билети отколкото хора имаше на Армията... Срещу 1948 бяхте буквално 30 човека. А на Герена беше пълно.
nikolay-nikolay
на 16.10.2021 в 06:56:52 #3Panayot пусни си телевизора и отиди на мач да видиш колко хора ходят на мачове на Левски и на другите отбори. Царско село и Славия нормално да не се засегнати там над 100 човека си е събитие. Като видиш колко хора имаше на Армията срещу Пирин и Хебър също може да не ги броим към засегнатите.
workshop
на 16.10.2021 в 06:47:22 #2Тия на снимката са типични представители на кв. Христо Ботев. Само коня и каруцата им липсва
09.09.16
на 16.10.2021 в 06:39:37 #1Ти тъп ли си или да! Мъри е треньор на Левски и изказва мнението си за отбора. Защо Мъри ще се интересува от Литекс тире софия и ще говори за тях?