Сезонът в efbet Лига може да завърши без изпадащи. Тази идея броди сред някои членове на Изпълкома, но все още не е афиширана, пише "Труд". Темата може да излезе на сцената едва след паузата за националните отбори - в седмицата след 4 април.
По принцип подобна по разпоредба от УЕФА промяна се прави година по-рано, но в родния футбол всичко е възможно. Дори вече има сходен прецедент със смяна на формата на първенството, който през 2016 година централата одобри. И сега не е изключено да се стигне до рокада с връщане на старата система с 16 отбора, вместо досегашните 14.
Подобна тема се дискутира още от 2019 година насам. Основен нейн радетел е босът на Славия Венци Стефанов.
Предвид тежката финансова криза, налегнала отборите във Втора лига, едва ли ще има желаещи за промоция, освен Пирин (Благоевград) и Локомотив (София).
От миналия сезон се регламентира директно изпадащ от втората осмица, а за този се реши тази съдба да имат последните два тима в долната четворка.
USD
CHF
GBP
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 23.02.2021 в 08:20:08 #23Ако това стане, футболната мафия ще се роди. Венци свинята,си продава играчите, пада от всички,а не може и да изпадне. Ебахти и ебемти и лигата...
hufu
на 23.02.2021 в 08:19:40 #22Трябва да са 16 отборите. Странджанец - Мичурин Нафтата - Бургас и другите 14 , все тая
chubtireaka
на 23.02.2021 в 08:17:59 #21Бих се съгласил с 16 отбора, ама да се възроди Югозапада, тама стават яки мачове
nick-krastev
на 23.02.2021 в 08:15:16 #20А сега колко са- ☆☆☆ Поне тези от първата шестица няма да ги сакатят отборчета борещи се за оставане и за жълтите стотинки на гелосания ага и рунтавия гъ3
Мик Джагър
на 23.02.2021 в 08:10:58 #19Пирги, Леца и Слабия са дънни риби, номвсе пак аз ги искам в А група. Септември, Царско село и подлогите с чaлми са измислени отбори и нямат място в А група. Справедливо е в А група да са ЦСКА, Славия и Леца, ако успеят да запазят местата си и Локо ако успеят да влязат. Тия нолера да няма изпадащи са безумни.
claudiu_offendera
на 23.02.2021 в 08:10:17 #18Емидобре, микренска проститyтко, анaлно го поема майка ти, aнално си роден и ти, т.е. и3сран, екскремент тъповат.
nick-krastev
на 23.02.2021 в 08:05:04 #17Ако са 16 отбора и без плейофи ще има поне 7-8 отбора които ще играят за нищо и с охота ще приемат премиите на Домус ага и Насо гъзО.
emidobre
на 23.02.2021 в 07:59:23 #16Само минавам да кажа кuр за селският комплексиран траверс Клаудия
аналния околовръстен боец
chubtireaka
на 23.02.2021 в 07:56:08 #15user avatar 28657 ChernotoVlechugo на 23.02.2021 в 09:47:07 #17 Ей тоя Чубака, с тези закани Велбъжд да не ви пръснат на баража ------------------------- Абе всичко е възможно - както можете да се борите за титлата, така може за една седмица да се окажете на позицията, която ще ни срещне
Въпреки любимеца на Гинка с меките черти, който го изкарахте голям футболист за един мач
Все пак да не забравяме, че пролетта при вас винаги е особена и предимно играйкате
filo-123
на 23.02.2021 в 07:51:50 #14Тази Ефбет лига най-добре да я закрият. Едва ли ще липсва на някой.
Мик Джагър
на 23.02.2021 в 07:51:14 #13Не са прави колегите армейци. Застраховката не е само заради Леца милиционерката, а и заради Славия. Дебелаците собственици са се спекли и не искат да рискуват
vladang
на 23.02.2021 в 07:48:21 #12А тези възродените дето ша си вадят терето,и пак ша са преименуват,дали не се прави заради тях.Ново първенство пак ша ги канят официално,пак по втория начин,че то без тяхните май,мунски номера много ще е скучно.
claudiu_offendera
на 23.02.2021 в 07:47:29 #11Кръгъл гъ3, тъпо същество, я обясни как ми се "подиграваш", че се подигравам на тъповатия ти колега, който твърди, че "офендър" означава "обиден", гастарбайтер пробит.
ChernotoVlechugo
на 23.02.2021 в 07:47:07 #10Ей тоя Чубака, с тези закани Велбъжд да не ви пръснат на баража
:
bernal
на 23.02.2021 в 07:46:26 #9Холмар целта е ясна този сезон слаБия да не изпадне ,а при 16 отбора без разделяне на две полувини ще има едни уговорки едни палачинки едни изненади сами се сети КОй е майстор на тези неща и има интерес от такъв формат.
chubtireaka
на 23.02.2021 в 07:44:45 #8Намирисва на маджовщина, а все пак да не забравяме, че Буци е заченат в СИК. Ако искат да направят Бат Венци да играе в турнирите, независимо от класирането. А прозиращите нека не се тревожат за нас, ще додрапаме до баража - чакаме ви там
bernal
на 23.02.2021 в 07:35:48 #7WHATEVER а шофьора Спас Русев на КОЙ ли е представител там ми е много чудно.А че се прави заради дебелия Венци е ясно но дано не стане.Макар той да е много сгурен в оставането на слаБия в ебем ти и лигата.
WHATEVER
на 23.02.2021 в 07:29:23 #6Хаха мaлoумните припсове отново показват колко са глyпaви.
Било заради Левски...
Защо например да не е заради СлаБия на дeбeлата свиня Венци? Все пак пише, че това се обмисля от някои членове на Изпълкома...
Левски няма представител там.
bernal
на 23.02.2021 в 07:19:24 #5Не се излагайте лефскито ще играят бараж от сега ги гласят за 7 място,а това да няма изпадащи най голяма файда има дебелия Венци той затова е сигурен в оставането на палачинките от слаБия в ебем ти и лигата,пък и одавна венци говори за лига от 16 отбора а не от 14.Друг р въпроса че и 14 са много камо ли 16 ,за менен най добре 10 отбора ираейки по 4 пъти помежду.Ако станат 16 отбора пак ще има много уговорени мачове и безмислени мачове между отбори който ще помагат на едните "грандове" и ще се хвърля на кръв срещу други "грандове".
boris
на 23.02.2021 в 07:09:13 #4Аз предлагам - като искат 14 отбора просто да увеличат с два - тези с промоция. Тези от "висшата" лига дето ще изпадат - да си изпадат