Министерският съвет одобри финансирането на три проекта в Република Македония по линия на българската официална помощ за развитие.
Отпуснатите средства в размер на 108 000 лв., съобщават от правителствената информационна служба.
42 000 лв. от тях са за подобряване на условията за физическо възпитание в училище „Георги Наумов" в Битоля.
За оборудване на ветеринарна лаборатория в средното общинско училище „Орде Чопела" в Прилеп са предназначени 36 000 лв.
Останалите 30 000 лв. са за възстановяване на инфраструктурата в спортно-почивния център „Бавчалък" в община Кочани. Тази сума представлява 75% от необходимите средства. Съфинансирането от общината е в размер на 25%.
С тези проекти стартира отпускането на българска официална помощ за развитие по двустранна линия.
Като член на Европейския съюз страната ни има ангажимент да отделя част от брутния си национален доход за подпомагане на развиващите се страни и на тези с икономики в преход.
Република Македония е сред приоритетните държави за българската политика на развитие.
Минувач
на 26.03.2009 в 15:11:37 #4Това е разумно вложение в политика.
Dinamit
на 26.03.2009 в 15:01:57 #3Да не би пък много да са заслужили тия македонски говеда да им помагаме? У нас пенсионерите умират от глад и студ тия нашите простаци тръгнали да се правят на велики и помощи да раздават!!! Миналия месец на палестина, сега пък на македония- брех какви сме богати- кой не е поискал на него не сме помогнали!!1 Само не и на собствения си народ-Изроди!!! Затова ли ни смъкват по 10 кожи с данъци за да ги дават на боклуци дето ни ненавиждат до дъното на душата си!
never_mind
на 26.03.2009 в 14:37:53 #2Много правилни програми
-ще ги рзвием физически
_ които са все още говеда ще ги излекуваме
И по оправената инфраструктура- те ще побегнат към БЪлгария
Браво на нас
humunculus
на 26.03.2009 в 14:09:12 #1Маке ти и трън!...![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/angry-smiley-014.gif?_=1446728989)