Реформата в службите се свежда до смяната на ръководителите. Не се чува истинският дебат как да се подобри работата на службите и те да получат международна подкрепа. Прави се политическо овладяване на службите, а не реформа. Това заяви бившият служебен вътрешен министър Иван Демерджиев пред БНТ.
По думите му централният въпрос е как да има стабилност и спокойствие в работата на службите. В момента реформа в службите не се предлагала.
Според него никой не иска да развива службите.
Демерджиев увери, че докато е бил служебен вътрешен министър, е имало разследване за Мартин Божанов-Нотариуса и Петър Петров-Еврото, като материалите са били предадени на прокуратурата.
Той коментира и темата с нелегалната миграция.
"Бдителността трябва да е изключително висока. Средата в която живеем, кървавите атентати, много ясно трябва да дават сигнал на управляващите и на ръководителите на служби колко е опасна средата. Тя не е с дълго оръжие в центъра на София. Когато сме сложили полицаи с пушки в центъра ѝ, ние признаваме косвено, че борбата с нелегалната миграция се пренася в центъра на столицата. Това е скрита работа, която цели установяване на потенциални атентати, тяхното предотвратяване. Трябва много работа, много оперативна работа. Тази работа, за съжаление, аз не я виждам, за сметка на това виждаме подобни демонстрации и, разбира се, трябва да се вземат мерки там, където има събиране на хора, там, където има ключови обекти, те да бъдат по-добре защитени, без да се всява излишна паника в обществото", допълни Демерджиев.
С тези мигранти проникват много хора, ангажирани, било с терористични организации, било с паравоенни организации, било бивши военни. И когато се пропускат мигрантите да преминават безпрепятствено през територията на страната, се пропускат и такива хора - къде се намират те, с какво се занимават те, не може да се установи и се създават предпоставки да се случи нещо подобно, на което станахме свидетели, уточни той.
kiril-atanassov
на 24.03.2024 в 15:14:56 #3Smart za 4ervenite svine i kopeletata im ,koito prodadoha Rodinata ni !
kiril-atanassov
на 24.03.2024 в 15:13:23 #2tozi Idiot ot snimkata kade shte se krie ,kato vlezem otnovo v Sofia s ruskite tankove Lelq mi beshe partizanka i az sht vazkresia komunizma ot vremeto na Stalin po-konkretno 1934 -ta godina , a taq svinia glavata shte sedi pobita na kol za domati ......
power
на 24.03.2024 в 13:59:08 #1В ниските ( късите ) хора има нагнетена страшно много енергия . Но отрицателната винаги е преобладаваща . Примери бол .