Нужно е да се върнем към важните неща - борбата с корупцията е най-важното от тях. В студиото на БТВ съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков призна голямата грешки на партията - че в последните месеци (не стана ясно точно кои месеци, дали на това Народно събрание, или в предишното, докато бяха управляващи) не са се отнесли с достатъчна сериозност към съдебната реформа и по-конкретно към законодателството, което е нужно да се приеме, за да се постигне контрол над главния прокурор. Именно и отклоняването на вниманието им от този проблем Кирил Петков отчита като грешка. Затова и е паднало правителството им. "Борбата с корупцията беше голямата причина, заради която падна нашето правителство", заяви той. Припомняме, че едва вчера вечерта комисия прие на първо четене механизма за разследване на главния прокурор, което означава, че не може да бъде гласувано в пленарна зала до края на мандата на 48-то Народно събрание.
В последните три месеца са били вкарани в кални битки и допуснали да ги вкарат в режим на оправдаване по измислени скандали за компоти, вместо компютри. Петков е напълно сигурен, че хората от ПП са изпълнили обещанието си за нулева корупция. Не се притесняват от никакви разследвания, а Кирил Петков дори призова главния прокурор Иван Гешев: "Не сме му най-големи любимци, да ни разследва. Искаме да ни проверява от сутрин до вечер."
Сега мисията им оттук нататък е "да обединим всички "добри сили" в България, които са фрагментирани, и да продължим борбата". Под добри сили Кирил Петков разбира не само ДБ, но и "Спаси София" на Бонев, както и всички малки организации и граждани, например тези, които се борят за някоя квартална градинка.
"Време е да се обединим", заяви Кирил Петков, след като само преди 5 месеца отхвърли всякакви предложения за общи действия с ДБ.
Няма как да бъдем част от управление на една маса с ГЕРБ, ДПС и с БСП, ако това са им новите коалиционни партньори, заяви още Кирил Петков. От ПП са готови да разговарят с БСП, но смятат, че те трябва отново да се определят.
Той коментира и статиите в реномирани западни издания, в които се казва, че България е изпратила оръжие и горива за Украйна при кабинета "Петков".
Трябва да се гордеем, че в тези големи вестници, излезе, че сме спасили Украйна. Много рядко е в историята на България да не поемем риска на директния износ, в същото време нашата индустрия да работи и накрая получаваме голямо "благодаря" от Украйна, защото сме им помогнали в ключовия момент. Казва се, че оръжието е изнасяно чрез посредници - зад тези посредници са правителства на страни от НАТО. Ако някой има проблем с посредници, зад които стоят страни от НАТО, нека да го каже, посочи Петков.
Още по-категоричен бе: "Радвам се, че този път в историята България няма да трябва да се "навежда."
n-a-rcsYKNPe
на 06.08.2025 в 09:58:32 #2Искам да благодаря на д-р Огунделе, че върна бившия ми съпруг. Никой не би могъл да ме накара да повярвам, че писмото, което ще напиша, наистина един ден ще бъде написано. Бях най-големият скептик на света. Никога не съм вярвала в магически заклинания или нещо подобно, но надежден източник (много близък колега) ми каза, че д-р Огунделе е много всеотдаен, надарен и силен човек. Това беше едно от най-хубавите неща, които някога съм правила. Бях преживяла два развода и просто не можех да се изправя пред друг развод, и исках да се постарая повече, за да направя връзката ни да проработи, но на съпруга ми сякаш не му пукаше и той отново скъса с мен. Реших да се свържа с д-р Огунделе. Той направи любовно заклинание, което накара съпруга ми да се върне при мен. Сега сме много щастливи с живота си. Д-р Огунделе го накара да осъзнае колко много се обичаме и имаме нужда един от друг. Този човек е ИСТИНСКИ и завинаги, той може също да ви помогне да поправите развалената си връзка. Върнах си съпруга! Беше като чудо! Свържете се с д-р Огунделе по имейл или WhatsApp за помощ. Имейл: ogundeletlempleofsolution@gmail.com WhatsApp: +27638836445 Казвам се Гизела Шмит
Legalen
на 21.01.2023 в 12:39:14 #1Като политик се приближава кьм нулата, от математиката знаем че при тази тенденция се отива кьм «минус безкрайност». А като артист би могьл като статист да играе в някой провинциален театьр, в краен случай в самодеен селски театьр! Ако го приемат в селото???