Лидерът на АБВ Румен Петков излезе със саркастично-остра позиция във връзка с действията на Държавния департамент на САЩ и неговия ръководител Майк Помпео, който посочи българския съдия Андон Миталов за "персона нон грата" в САЩ заради корупция.
По думите на Петков прочутият литературен и филмов герой, а именно - мафиотския бос Майкъл Корлеоне, е можел да си позволи "да посочи с пръст когото и да е и без каквито и да е аргументи, да разпореди УБИЙТЕ ГО. И го е правил".
Според лидера на АБВ за държавния секретар на САЩ Майкъл Помпео обаче било "абсурдно да посочи с пръст когото и да е и да осведоми УБИХМЕ ГО. Но го прави".
"Кой е по-интелигентен е видимо. Спорен е въпросът кой е по-почтен", подчертава Румен Петков.
"Посланик (Херо) Мустафа обеща или заплаши - въпрос на възприятие - държавният секретар на Щатите да вади нови и нови имена. С това се прави демонстрация, че държавният секретар гледа на България не като на партньор, още по-малко, желан, а като на стрелбище, на което водят свободен отстрел на когото пожелаят. Това не е партньорство, още по-малко върховенство на закона и най-малко правораздаване", изтъква още лидерът на АБВ.
Според него партньорството изисквало предоставяне на информация и ефективни действия, водещи до присъда, като "останалото е Вишински (прочутия главен прокурор по време на чистките на Сталин през 1930-те), от когото всички бягаме много силно".
"Както го е подкарал държавният секретар на САЩ, и Каракачанов да извади, пак ще се усъмня. Сори, Майкъл", завършва позицията на Румен Петков.

USD
CHF
EUR
GBP
Опако
на 12.02.2020 в 20:57:43 #4Да, русофилите са фашизирани психично болни и.д.иоти - много точно казано!
pointzero
на 12.02.2020 в 19:04:35 #3№1 да, да, всички знаем, че Путин закусва с новородени и е виновен дори за природните стихии. И също така явно много здраво бърка в някои отверстия на форумната русофобия. Под всяка статия, ако ще да е за черните дупки, същите винаги ще намерят начин да намесят и обвинят Путин. Аман от психично болни и*диоти!
halo
на 12.02.2020 в 16:32:11 #2Питам се как тая лаеща, но малка партийка се издържа?
Опако
на 12.02.2020 в 14:36:30 #1Сталин също е можел да посочи когото и да било с пръст и да нареди да бъде убит! Нещо повече, по негови заповеди у нас са избити десетки хиляди българи. Путин допълва картинката, той много иска да е като другаря Сталин, но желанието му да се харесва навсякъде по света е по-силно и му пречи. Когато трябва да се убиват журналисти и опозиционери, кавказците идват на помощ; когато трябва да се убиват бивши техни агенти, офейкали на Запад, отровата е добре дошла. И нищо не може да бъде доказано според пропагандната му машина, той е чист като сълза! Сега вече е по-малко смешно. За едно е прав пикаещият във фонтани - анериканците са длъжни да представят доказателства за запаления фитил!