СДС ще настоява за създаването на анкетна комисия, която да проследи защо липсват резерви от горива, които са задължителни за време на криза.
Това каза на пресконференция след заседанието на Националния съвет на синята партия лидерът Мартин Димитров.
Той обясни, че са събрани необходимите 48 подписа на народни представители и ще се настоява темата да бъде включена като точка от дневния ред на парламента за тази седмица.
Критично важно е да се изясни ако ги няма резервите това дали е резултат от лошо управление или обикновена кражба, както и да се потърси отговорност от всички замесени управляващи и длъжностни лица, каза още Димитров.
Синият лидер допълни, че от СДС ще настояват и за ревизия на „Булгаргаз", която да покаже дали има злоупотреби и изрази надежда това да се случи съвсем скоро.
От своя страна новоизбраният главен секретар на партията Иван Сотиров подчерта, че синята партия ще настоява да се изготви единна национална енергийна стратегия, включително да бъдат преразгледани всички договори с Русия по инфраструктурни и енергийни проекти.
Той допълни, че това е необходимо, защото сегашното правителство води политика на едностранна обвързаност на България и поставянето й в зависимост от Русия.
bobired
на 20.01.2009 в 17:17:03 #3Съсздаденият от комунисти СДС настоява за ревизия. Ако такава не бъде осъществена, Съюзът заплашва да напусне парламента... след следващите избори
Минувач
на 20.01.2009 в 17:00:05 #2Че от газта се е крало е ясно. Няка да проверят защо липсва мазута от Държавния резерв, разпродаден между 20 и 30 декември (на 18 пристигна писмото от Русия за възможните проблеми с газта). Цистерните се оказаха допълнени с вода.
Пути
на 20.01.2009 в 16:57:35 #1Аааа, без ревизии, че много ще се размирише...на газ.