Според Станишев Бойко Борисов е споделил това, което мисли.
„Доста се е поотпуснал, пред българските медии по-добре се контролира.
В по-неформална среща и среда е казал това, което действително мисли", коментира Станишев, който заедно с вътрешния министър Миков направи първата копка за новото 3-то столично РПУ.
По думите му изявлението на Борисов е най-циничното изказване за последните 20 години.
Премиерът изрази съжаление и каза, че според него е абсолютно неприемливо подобно отношение към пенсионерите - „нашите майки и бащи", хората с друга етническа принадлежност, ромите и турците.
„Не може да се делят хората на такива категории", заяви Станишев.
Всеки български гражданин трябва да е защитен от държавата, особено във времена на икономически криза, подчерта още той. Трябва да сме заедно, сплотени, да мислим един за други, а не да се делим на хора, които не ни харесват, и хора, които евентуално ни харесват", изтъкна Станишев.
Особено пък за политиците, продължи той - не може да претендираш, че си лидер на нацията и да се отнасяш презрително към по-голямата част от хората, които живеят в България.
Мисля че господин Борисов прекалено много мрази и му липсва това, което е в основата на всяко едно успешно нещо - уважение към хората, коментира още премиерът.
Реакциите от вчера
БСП: Борисов се самоуби политически
ДПС: Това е проява на политически цинизъм
Социолозите: Медийните гафове провалят ГЕРБ
Той сподели, че му би било интересно да научи как гледа на изказването на Борисов и на неговия начин на мислене, ЕНП, към която принадлежи ГЕРБ.
„На господин Борисов всичко му е криво - БСП му криво, НДСВ му е криво, всички са му лоши, тъмни сили са се изправили пред него... Единствено очевидно ДСБ му харесва и господин Костов", коментира още Сергей Станишев.
Според Станишев в изказването на Борисов има една много ясна прогноза - че ще управлява с Иван Костов и ДСБ.
„Това говори за начина на управление, който очаква българите, ако те спечелят - едно повторение на авторитарния режим, който беше в България от 1997 и нищо хубаво не очаква по-голямата част от хората, живеещи в България, към които господин Борисов очевидно се отнася с пренебрежение."
Борисов коментира:
Реакцията на политическите партии в последните часове са неадекватни. Те са отзвук на изопачени медийни публикации, а не на факти
Още...
Пенсионерите му били глупави и носталгични, с другите пък - недобър материал, перифразира Борисов, премиерът.
Станишев категорично се противопостави на разделянето на българите на умни, които са отишли в чужбина и там са преуспели, и глупави, които са останали тук.
Премиерът подчерта, че всички съсловия имат своите проблеми, че има много нерешени проблеми в държавата и че това е ангажиментът на политиците и държавниците - да намират решение, да търсят баланс между проблемите, за да не бъдат решавани едните - за сметка на другите.
USD
CHF
GBP
Aдонай
на 06.02.2009 в 11:40:30 #44Лумпенседерастията е готова да лапа Тиквения,стига да ги изведе от задаващата се политическа смърт....
Всуе...
baypas
на 06.02.2009 в 11:38:11 #43...... и Костов е ВИНОВЕН!
IND
на 06.02.2009 в 11:36:13 #42Прав е Борисов!!! Твърдият електорат, който гласува десетилетия за една и съща неосъществена кауза е наистина "лош материал" - направо си е стадо овце. Естествено те са стадо не по своя вина а по вина на овчарите за които това е изгодно. Изключително лесно е да се манупулира прост народ - именно заради това не се обръща внимание на малцинствата, те са необразовани и именно заради това лесно манипулиращи се роби!!! Лошото е, че този твърд електорат в момента не е напълно достатъчен на БСП и ДПС и искат и истаналата част от народа да го доведат до такова състояние пригодно за манипулации!!! Е няма да стане!
Aдонай
на 06.02.2009 в 11:36:09 #41Немаш умствен багаж,затва и не разбираш....

dddddd
на 06.02.2009 в 11:33:16 #40Лошият материал нададе вой, разпознаха се, Станишев и Кънчев.

Бойчо
на 06.02.2009 в 11:31:56 #39Няма страшно. След като си направят както трябва анализите след няколко дни /без/мозъчния тръст на комунистите най-сетне ще загрее, че вместо да извади очите на Борисов му е изписал веждите. А след изборите, когато изядат дървото от всякъде, дори ще преместят впиянченото и затлъстяло синче на Николай Добрев на друг пост, където няма да вреди с простотията си толкова, че и клипчето с трамвая и настоящото активно мероприятие са пълен боклук. Ама се иска малко време, за да премине комсомолския плам и шемет, който им замъглява мозъците.
българско домати
на 06.02.2009 в 11:28:28 #38а ти не казваш ли това, което мислиш, разпрана халка?!?!?!
Балканец
на 06.02.2009 в 11:23:53 #37Aдонай, тебе мога да те чета само до обяд. След обяд вече бъркаш буквите, думите, граматиката и синтаксиса. Утре сутринта, ако се сетиш, между зелевата чорба, шкембето и бирата, прочети нещо за вредата от алкохола.
:SorryLol:
на 06.02.2009 в 11:23:33 #36Колкото и кофти да звучи - това си е истината. Тези изброените от Б.Б. са хората, чакащи на държавата да ги храни с нашите данъци. 1. Пенсионерите чакат пенсии, коити идват от нашите сегашни данъци. Техните пенсионни фондове ги откраднаха хората на Луканов и наследниците му като Станишев. Освен това колкото и грозно да е - с гласуване се определя бъдещото развитие на страната, а пред пенсионерите няма кой знае какво бъдеще. Факт, какво да се прави. И те наистина масово гласуват по схемата "Тези са нашите, дажи да са лоши - ама от НАШИТЕ". 2. Масово циганите чакат на помощи - които идват от моите данъци. И от вашите. 3. Турците са добри и работливи хора, ама ДПС е мафия, която по религиозен път ги натиска да гласуват за ДПС. И там социалните осигуровки рядко се плащат. Т.е., пак ние им плащаме училищата и здравеопазването. Е, и какво се получава - най-активните гласоподаватели са тези, които нищо не правят за страната, а чакат на данъците на останалите. Така че Б.Б. е казал истината, просто е политически гаф
КофтиМатериал
на 06.02.2009 в 11:22:45 #35...Бойко Тухлата ... по скоро
sibo
на 06.02.2009 в 11:19:47 #34Най-циничното нещо през тези 20 години е управлението на БКП(БСП) и неините производни.А също така и поведението на тоя комсомолец нагъл

мацко
на 06.02.2009 в 11:19:23 #33Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е факта, че досега никой не се е опитал да се свърже с нас.
Aдонай
на 06.02.2009 в 11:18:17 #32Бойко Тиквата е последният аватар на мутрокомунизма......

velikiat
на 06.02.2009 в 11:16:41 #31Балканец
на 06.02.2009 в 11:15:12 #30Слушах го какво каза Борисов. И това дето го каза беше верно! Майната на целокупната мръсна комунистическа паплач! И най-паче на тебе НЕКАДЪРНИКО Станишев! Да иди ты нахуй! Навязался! П'шел!
ДЕДО ЛАЗО
на 06.02.2009 в 11:05:15 #29Дословно казаното от тъпана Бат Бойко превод 1:1 http://www.eurochicago.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3489&forum=2&post
soms
на 06.02.2009 в 11:04:20 #28Борисов пропусна да включи в некачествения материал най-вече управляващите и всичките боклуци от парламента,дето ни направиха сами да си говорим. предлагам да се имат впредви.
ДЕДО ЛАЗО
на 06.02.2009 в 11:02:33 #27http://www.eurochicago.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3489&forum=2&post_id=4965#forumpost4965
Amistad
на 06.02.2009 в 11:00:20 #26"Журналистите" колко сте жалки. Взимате едно изречение и я разтегляте на 200 страници. На кой му пука какво е казал Бойко Борисов в Чикаго? Изказването да не е увеличило или намалило заплати / пенсии / студентски стипендии? Само му правите безплатна реклама.
noctacom
на 06.02.2009 в 10:54:33 #25Държавата е кенеф, а депутатите са л..й..та с него, Предлагам да пускаме водата.