Преливникът на язовир "Елешница" спешно се нуждае от ремонт. Това съобщи Ведат Сакалъ, управител на "Напоителни системи" - Варна.

В началото поисканите средства са 900 000 лева. В момента са редуцирани на 700 000 лева, като искаме поне половината да бъдат осигурени. За това ни съдейства областният управител Йотов, който каза, че ще направи всичко възможно да осигури парите чрез тази комисия, каза Ведат Сакалъ.

205 язовира са рискови

205 язовира са рискови

Над половината от язовирите у нас са с неизправности

Този ремонт трябваше да започне вчера. Може би сме закъснели близо с година и половина-две, каза управителят на варненските "Напоителни системи".

Спешно изпразват 81 опасни язовира

Спешно изпразват 81 опасни язовира

Те са в предаварийно състояние

Припомняме, преди месец от Националното сдружение на общините в България заявиха, че общините нямат пари за да изпълнят евентуалните предписания за поддръжка на язовирите.