Полицията в Перник разследва смъртта на две кучета.
Първият случай е от село Негованци, когато на 12 юни 20-годишна перничанка е подала сигнал, че същият ден около 18:00 ч. кучето й е избягало от двора на къщата й в селото, а по-късно вечерта е било намерено мъртво от съсед.
Животното е иззето и е закарано за аутопсия. Предприети са действия за установяване на свидетели и очевидци. Образувано е досъдебно производство.
На следващия ден - на 13 юни - около 15:00 часа 50-годишен мъж е подал сигнал, че открил мъртво кучето му в двора на къщата си в село Проданча.
Мъжът заявил, че не е виждал кучето си около една седмица и според него то е било простреляно.
На място е извършен оглед от служители на РУ - Трън и ветеринарен лекар. Установено е, че трупът на животното е в напреднал стадий на разложение.
Извършена е аутопсия, при която не са установени данни за насилие, както и входно-изходни рани от огнестрелно оръжие или наличие на проектил.
Образувано е досъдебно производство и е уведомена прокуратурата.
USD
CHF
GBP