Националният отбор на Италия спечели вчерашния финал на Евро 2020. Селекцията на Роберто Манчини победи тима на Англия след инфарктен мач, чийто победител стана ясен след дузпи, предаде Топспорт.бг.

"Адзурите" надвиха "Трите лъва" пред 60 000 души точно на "Уембли", като това поражение още дълги години ще бъде истински кошмар за всички симпатизиращи на островитяните.

Редовното време завърши при равенство 1:1 с голове на Люк Шоу (още във втората минута) и на Лео Бонучи. През допълнителни 30 минути, през които нямаше някои по-запомнящи се моменти.

Джанлуиджи Донарума отрази дузпи на Санчо, Рашфорд и Букайо Сака. Така стражът с №21 компенсира пропуските на сънародниците си Белоти и Жоржиньо, за да донесе безмерната радост за всички фенове на италианския футбол.