Интер и Рома записаха победи в мачовете си от предпоследния 37-и кръг в италианската Серия "А". Шампионите победиха у дома Киево с 4:3 истинска голова драма, а в столицата Рим "вълците" се добраха до драматичен обрат срещу Каляри - 2:1. По този начин кръг преди края на първенството Интер има преднина от 2 точки пред преследвача Рома.

Мачът на "Сан Сиро" започна повече от любопитно, като още в 12-ата минута Киево излезе напред в резултата след автогол на Валтер Самуел. В ответната атака обаче домакините изравниха, чрез нов автогол, този път дело на Мантовани.

В 34-ата минута Естебан Камбиасо вкара за 2:1, а малко по-късно дойде и моментът на Диего Милито, който с уникален прехвърлящ удар вкара "дежурния" си гол. След почивката момчетата на Жозе Моуриньо продължиха да атакуват и в 52-ата минута Марио Балотели вдигна на крака за четвърти път тифозите на "Сан Сиро".

Младият нападател бе изведен сам срещу стража на "летящите лагарета" и технично го прехвърли за 4:1. Точно след час игра веронци стигнаха до втори гол, дело на Граноче. Нападателят засече един прострелен удар на Мантовани и не сгреши.

В 73-ата минута Сержо Пелисиер вкара 11-ия си гол от началото на сезона, като по този начин оформи крайния резултат в мача. Не по-малко драматичен бе мачът в Рим между Рома и Каляри.

След нулевото първо полувреме сардинци откриха резултата чрез Ладзари в 73-ата минута. До края срещата "вълците" осъществиха пълен обрат след попадения на Франческо Тоти, второто пт които от дузпа.