ЦСКА вдигна 29-ата си шампионска титла по волейбол. „Червените" спечелиха с 2:0 победи финалния плейоф срещу Пирин Балканстрой и по този начин защитиха отличието си от миналия сезон и направиха дубъл.

Наред с това, ЦСКА направи и своеобразен рекорд през настоящата кампания. Те завършиха сезона без загуба в родния шампионат и без поражение като домакини, включително и в мачовете за Шампионската лига!

След като бяха взели първия финален плейоф с 3:1 гейм в своята зала, днес „червените" спечелиха и със същия резултат в Разлог.

Мачът започна повече от отлично за домакините,които взеха първия гейм с 26:24. ЦСКА се стегна и спечели убедително втория с 25:18.

Решителна за изхода на мача се оказа третата част. Столичани я спечелиха с 27:25 след множество обрати.

Пирин явно свали гарда в последния гейм и бе просто въпрос на време, преди ЦСКА да го затвори при 25:17.