Социалната мрежа Facebook е получила отказ от Twitter за закупуването му на стойност 500 милиона долара през 2008 година.
По думите на съоснователя на сайта Биз Стоун Twitter искал да стане не просто популярен сайт, а стабилен бизнес вместо да бъде закупен от друга компания. "Създадохме нещо, което е стойностно за хората. Но все още не сме създали бизнес от това и наистина искахме да направим това", каза още той.
Според данните главният изпълнителен директор и съосновател на Facebook Марк Зукърбърг предложил акции на стойност половин милиард долара за Twitter. Но според Стоун популярният социален сайт не притежавал това, което тримата създатели на Twitter - Стоун, Евън Уилямс и Джак Дорси - искали.
Изданието допълва, че повече от 4 години след създаването си сайтът за микроблогинг все още не реализира печалба. В средата на декември оттам обявиха, че са получили голяма сума средства от група инвеститори, която доведе до определяне на пазарната му цена на 3.7 милиарда долара.
Създаден през 2006 година за обмен на съобщения, не по-дълги от 140 знака, Twitter има 175 милиона регистрирани потребители към 1 ноември 2010 година и е предал 25 милиарда "туийта" за годината.
Близо 95 милиона съобщения дневно са изпращани през сайта.
USD
CHF
EUR
GBP
Наблюдател
на 03.01.2011 в 22:53:26 #3Дрън Дрън чи пляс.Акции на стойност 500 милиона долара не са 500 милиона долара.А да бяха извадили 500 милиона долара на масата,да видим как собствениците на туитър нямаше да се замислят.
Stoykovnet
на 03.01.2011 в 10:44:48 #2http://www.erepublik.com/en/referrer/StefanStoykov
Stoykovnet
на 03.01.2011 в 10:44:29 #1http://www.erepublik.com/en/referrer/StefanStoykov