България победи Италия в повторение на миналогодишния финал от Световното първенство по волейбол. Нашите постигнаха първи успех над съперника си от 2015 година насам!
Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини триумфираха в двубоя от Лигата на нациите след тайбрек - 3:2 (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9), след повече от два часа и половина игра.
Мачът започна тежко за България и слад колебливо представяне в атака и на сервис съперникът поведе. Нашите момчета показаха отлична реакция и с ударно представяне взеха втората и третата част.
Четвъртият гейм вървеше точка за точка до 16-ата, след което италианците взеха инициативата. Така се стигна до тайбрек, в който нашите бяха тотални господари. Ролята на блокадата бе огромна, сервисът на Симеон Николов работеше перфектно, а колективът спаси няколко много важни топки в защита.
Алекс Николов отново бе над всички с 19 точки, от които 17 в атака, докато Мартин Атанасов също изигра много силен мач и добави 14. Същото важи за Аспарух Аспарухов (13). От италианците Камил Ричлицки записа 18 т.
В четвъртък (25 юни) България ще играе срещу домакина Словения.
USD
CHF
GBP