Григор Димитров отпадна още в първия кръг на "Уимбълдън" от французина Корентен Муте.

Снимка 431812

Хасковлията допусна необясним срив в играта си, след като спечели първите два сета с 6:2, 6:3. В третата част Димитров започна с непредизвиканите грешки и загуби концентрация, което прати сета в тайбрек. В него Димитров допусна прекалено много грешки от бекхенд и го загуби с 4:7.

Григор Димитров - Корентен Муте 6:2, 6:3, 6:7(4), 3:6 1:6

Първата ни ракета започва участието си на Уимбълдън

В четвъртата част Корентен Муте добиваше все повече самочувствие и заигра все по-добре. В петия гейм Димитров допусна да бъде пробит. Муте поведе с 4:2, а после и с 5:3. В деветия гейм той отново взе подаването на Димитров и прати мача в пети сет.

Снимка 431811

В последния сет Григор не приличаше на себе си. 20-годишният французин поведе с 0:4, като не показваше по абсолютно никакъв начин, че се намира на 85 място в ранглистата. Димитров нямаше отговор срещу играта на Муте, а и непредизвиканите грешки ставаха все повече. При 5:0 Григор все пак успя да вземе гейм, но още в следващия си сервис гейм Муте беше решен да затвори мача и го направи с ас при резултат 30:40.

В следващия кръг Корентен ще играе срещу друг млад тенисист - Оже-Алиасим, който отстрани Григор в първия кръг в Куинс.