Новоизбраният американски президент Джо Байдън обмисля да назначи бившия представител на САЩ в ООН Саманта Пауър за ръководител на Американската агенция за международно развитие, съобщи Axios в края на неделя, позовавайки се на свои източници.
Според доклада бившият съветник по външна политика и човешки права на Барак Обама ще бъде съсредоточен върху присъединяването към Световната здравна организация - от която президентът Тръмп оттегли страната през юли 2020 г. - и управлението на борбата на САЩ срещу коронавируса.
Пауър критикува остро реакцията на администрацията на Тръмп на пандемията, която тя нарече "по-лоша от тази на която и да е друга нация".
През 2011 г. Пауър и тогавашният вицепрезидент Байдън се разминаха като позиции за забрана на полети над Либия. Пауър и бившият президент Барак Обама подкрепиха идеята, докато Байдън се противопостави.
Байдън за преход официално потвърди няколко кандидатури за ключовите позиции в предполагаемата му администрация. Сред най-обсъжданите е генералът от резерва Лойд Остин, който Байдън е избрал за министър на отбраната.
Изборът на Байдън досега са предимно служители, с които е работил, докато е бил вицепрезидент в администрацията на Барак Обама.
Той също така обеща, че неговата администрация ще бъде най-разнообразна в историята на САЩ, което означава, че тя ще се състои предимно от жени и цветнокожи хора.