
Най-малко
40 души са загинали, а други 50 се смятат за безследно изчезнали при наводненията, които заляха Бразилия. Под вода е курортния град Ангра дос Рейс, на 160 кимолетра от Рио де Жанейро. За едно
денонощие в района са паднали толкова валежи, колкото е двумесечната норма, предаде електронното издание
NEWSru. Калните потоци са разрушили много къщи, в резултат на което над 1 500 души са останали без покрив. В града е обявено извънредно положение.
Ангра дос Рейс е престижен бразилски курорт, но в самия граж живеят основно бедни. При наводненията са пострадали предимно бедняшките къщи.
Специалистите предупреждават, че силните дъждове в региона ще продължат и могат да застрашат и по-големи градове – Рио де Жанейро и Салвадор да Бая, в чиито бедняшки квартали живеят хиляди хора.