Почина генерал Норман Шварцкопф, който командваше коалиционните сили при операцията „Пустинна буря" в Персийския залив през 1990-1991 г., предадоха информационните агенции.
Под неговото командване тогава воюваха 700 000 души.
78-годишният Шварцкопф е починал в град Тампа, щата Флорида, където живееше след като излезе в оставка през 1991 г.
Генерал Шварцкопф е ветеран от войната във Виетнам и бивш началник на Централното командване на американската армия.
USD
CHF
GBP
бББ
на 28.12.2012 в 09:40:37 #9Жалко, отиват си истинските воини.
Scorpius
на 28.12.2012 в 09:36:45 #8тук много добре се вижда разликата между цивилизования западен човек който никога не би си помислил подобни гнусотии, а камо ли да ги напише или каже и дивия оскотял азиатски примат в лицето на нашите комуноидни русофили. после същите тези уроди ще ми обесняват колко хубаво било при бай тОшо и колко велика била матушка Рус...
posredstven
на 28.12.2012 в 07:33:45 #7Пак дезинформация Починал е човекът борец за корпоративни интереси използващи хора от щатските гета
качамака
на 28.12.2012 в 06:55:21 #6Всичко е ок,ама тогавашният стилист на Буш много се е осрал ве. Дъртия козел мяза на треторазряден клошар...
KiroGovedoto
на 28.12.2012 в 06:51:28 #5Демосино, хайде с бодра крачка към психодиспансера.
John Bond
на 28.12.2012 в 06:04:23 #4Военните са томахавките в ръцете на политиците. Не може да му се отрее на Шварцкопф - беше голям генерал!
Юлиан-3
на 28.12.2012 в 05:51:13 #3кви два месеца бе.....4 дни.....

Justice for ALL
на 28.12.2012 в 05:32:38 #2Шварцкопф си подаде оставката след като му беше забранено да превземе Багдад. Естествено това си беше в плановете на Буш Старши, за да може синът му 10 години по-късно да се "изяви" като "освободител" на Ирак и да изглежда като корав президент. Иначе евала на генерала. Свърши си работата от военна гледна точка. Ирак падна за 2 месеца с минимум жертви.
dragko
на 28.12.2012 в 05:07:54 #1Не починал,а пукнал-със запазено място в ада!