Световната здравна организация не е сигурна дали наличието на антитела в кръвта дава пълна защита срещу повторно заразяване с новия коронавирус, заяви на брифинг в петък Майк Райън, топ експерт на Световната здравна организация (СЗО) за спешни случаи.
Райън каза също, че дори и антителата да са ефективни, има малък признак, че голям брой хора са ги развили и започват да предлагат така наречения "стаден/групов имунитет.
"Доста предварителна информация, която идва при нас в момента, предполага, че доста нисък процент от населението е произвежда антитела", каза той. Въпреки очакването, че мнозинството в обществото може да има разработени антитела, общите доказателства сочат срещу това, така че може да не реши проблема на правителствата."
От Световната здравна организация заявиха по-рано, че не всички, които са преболедували инфекцията с новия коронавирус, имат антитела, с които да се преборят с евентуално повторно заразяване, и се пораждат опасения, че пациентите може да не развиват имунитет, след като оздравеят от COVID-19
Припомняме, че по-рано от СЗО предупредиха, че следващите седмици са решаващи за Европа.
Това предупреждение отправи на брифинг Ханс Клюге, регионален директор на Световната здравна организация (СЗО) за Европа.
"Буреносните облаци на тази пандемия все още тягостно са надвиснали над европейския регион. Следващите няколко седмици са критични за Европа", подчерта той.
"Не правете тази грешка, въпреки пролетното време, ние сме в окото на бурята. Няма бърз път към нормалното. Случаите в региона продължават да се качват. През последните 10 дни случаите в Европа почти се удвоиха и достигнаха близо 1 милион", предупреди Клюге.
По думите му около 50% от глобалния товар на COVID-19 е в този регион - над 84 000 души са починали от вируса в Европа.
От 10-те държави в региона с най-много случаи през последните седмици има оптимистични знаци - намаляване на случаите в Испания, Италия, Германия, Франция и Швейцария, каза още той.
Можете да следите случаите на коронавирус в България на сайта на Военномедицинска академия, на сайта на Министерството на здравеопазването и за света на инфографиките на Световната здравна организация и на Университет "Джон Хопкинс".
halo
на 18.04.2020 в 18:48:44 #4Тапа, от биологията в 10-ти клас помня много неща, но основното е --> едно е да те целуна, друго е да ти вкарам семенна течност. И двете са обмяна, нали?
Опако
на 18.04.2020 в 12:40:00 #3Задълбочените знания...
Опако
на 18.04.2020 в 12:38:58 #2Ти очевидно си станал де.бил! Не знам какви щуротии си учил в 10-ти клас, но си смешен с жалките си познания и въобще този цигански манталитет да се отрича компетентността и знадъжочените знания на специалистите е типичен за руските мужици!
psp_11
на 18.04.2020 в 10:56:13 #1Световната здравна организация не е сигурна дали наличието на антитела в кръвта дава пълна защита срещу повторно заразяване с новия коронавирус, заяви на брифинг в петък Майк Райън, топ експерт на Световната здравна организация (СЗО) за спешни случаи. === Поръчкови "експерти".. След като може да изкараш тази зараза без да разбереш, какво значение има колко пъти ще се заразиш?!!?!?!?!? Всеки един човек в устната кухина има толкова много бактерии и е носител на толкова вируси, че може винаги да зарази друг човек, които няма иминитет към определени зарази.. Това се учеше по биология в 10 клас..едно време.. Знам, че практиката от 30 год. е това няма да ми трябва, защо да го уча.. Е за да станете дебили - затова ..