Водещи германски политици призоваха за съпротива срещу политиките на американския президент Доналд Тръмп след срещата на върха на Г-7, на която държавите не успяха да се договорят за борбата с глобалното затопляне, съобщава ДПА.

Лидерът на германските социалдемократи Мартин Шулц заяви, че основното сега е да се "противопоставят на този човек с всичко, за което се борим".

Германският външен министър прави на "пух и прах" позициите на Тръмп

Германският външен министър прави на "пух и прах" позициите на Тръмп

Габриел разкритикува оръжейната сделка между САЩ и Саудитска Арабия

На срещата на Г-7 в Таормина, Италия, през уикенда Тръмп обяви, че му е нужно повече време, за да каже дали САЩ ще участват в споразумението от Париж за климата, което ограничава емисиите на парникови газове.

"Тези, които не се противопоставят на тези американски политики, ще се превърнат в съучастници", каза от своя страна външният министър Зигмар Габриел пред вестник Rheinische Post.

"Тези, които ускоряват климатичните промени чрез по-малко опазване на околната среда, продават оръжия в конфликтни зони и нямат интерес от разрешаването на религиозни конфликти чрез дипломация, са заплаха за мира в Европа", смята той.

Какво означават коментарите на Меркел за САЩ на Тръмп за международните отношения?

Какво означават коментарите на Меркел за САЩ на Тръмп за международните отношения?

Това е огромна промяна в политическата риторика

Вчера Габриел остро нападна Тръмп.

Коментарите му идват след изказване на германския канцлер Ангела Меркел през уикенда. Лидерът на Германия призна, че Европа не може повече да разчита на Вашингтон.

Меркел призова Европа да разчита само на себе си

Меркел призова Европа да разчита само на себе си

Вече отминаха времената, когато можехме да разчитаме изцяло един на друг, каза тя