Локомотив (Пловдив) отстъпи пред ЦСКА в среща от 14-ия кръг на Първа лига.
"Червените" стигнаха до победата с гол на Кирил Десподов, разписал се през вторите 45 минути на сблъсъка.
Източник: LAP.bg
Домакините имаха амбицията да запишат нова престижна победа на сметката си. Пловдивчани до момента през сезона постигнаха няколко големи успеха - Лудогорец, Левски и Ботев (Пловдив). Днес обаче нямаха подобен шанс.
През първия полусезон в столицата победителят също бе ЦСКА. На старта на първенството "Армейците" се наложиха с 2:0, като тази победа даде началото на поредица от добри резултати за възпитаниците на Нестор ел Маестро.
ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:
Първото полувреме бе белязано от предпазливите действия и на двата тима, които със сигурност искаха да поведат първи в резултата, но в същото време не желаеха да инкасират попадение.
По-настоятелни в действията си на терена бяха състезателите в червени екипи, като те редуваха опити за пробиви по крилата с такива през централната част на терена.
Кристиян Малинов често менеше позицията си на терена, както и съпоставеността си спрямо бранителите на съперника. Той захранваше нападателите пред себе си с центрирания, като две сериозни възможности пропиля таранът Мауридеш.
Източник: LAP.bg
Футболистът, доста обилно обсъждан напоследък, първо фаулира бранител, опитвайки се да го надскочи при чудесен пас към себе си, а малко по-късно имаше възможност да порази целта с удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.
В самия край на полувремето Посинкович можеше да изненада "червените", но завършващият му удар бе избит от Малинов.
Така до почивката попадения в двете врати не бяха реализирани.
През вторите 45 минути преобладаваха грубите нарушения и предупрежденията, от страна на съдията.
В 57-ата минута всичко в мача бе решено от гениално изпълнен свободен удар, от страна на Кирил Десподов. С поредния си подобен гол през сезона, младият талант на "армейците" доказа, че е способен да понася отговорността в напрегнатите моменти от сезона.
Малко по-късно Мауридеш за пореден път пропиля добра възможност за "червените" и логично бе заменен от Соу.
До края на срещата обаче нова промяна в резултата така и не беше регистрирана.
Така ЦСКА отново се изравни с Лудогорец на върха в класирането, преди разградчани да са изиграли двубоя си от текущия кръг. Локомотив остава на границата на първата шестица в подреждането.

USD
CHF
GBP
dayz-artdir
на 03.11.2018 в 17:29:13 #49Не става въпрос за недоволни и доволни. Чашата не е полупразна, нито полупълна, понеже съдържанието е говна, следователно няма значение дали сме оптимисти или песимисти. Губим точки, нямаме облик, нямаме и кураж, поне в лицето на мениджъра. Чета кво пишат г-да умерените чорбари....Очевидно фактът, че ни "трябват точките" не говори добре за треньора. Губим точки от всички наред, от големите риби и от по-малките също, затова и сме трети, а играта е такава, че с всеки изминал ден думата "претендент" зазвучава все по- комично. Днес спечелихме след индивидуален проблясък. Така печелим всичките си мачове. Когато не успее никой от играчите "да измисли нещо" - губим точки. Тогава плешивия плъх вади статистиката и обяснява, че не е "чак толкова зле". Тази "разумност, интелигентност и умереност" се върти като изтъркана плоча и няма да видим оправия, само героични напъни на футболистите..и трето място максимум.
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:24:12 #48Супер п.утко Айде бе нещастник!!! Зададох въпрос!!!
SeaWolf
на 03.11.2018 в 17:22:45 #47Панайот Стаменов. Не мисля, че Локомотив са по - добрия вариант за шестицата от моряците. Не ги знаеш кога и на кого ще се наведат. Докато нашите си играят за победа всеки мач. Таимаджиите колкото и да са неприятни и да не дават мило и драго за отбора със сигурност няма да легнат на никой, ако ще и за едната чест да се играе.
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:22:12 #46Супер път.ю Отворено нещастен,ще отговориш ли,бе трол???
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 17:20:39 #45Марио, пуснах ти фитиля, блъскай, блъскай за "идентичността", там ти е силата! Не се отвличай по второстепенни теми...
SuperMario
на 03.11.2018 в 17:18:03 #44УмеренЦСКА: 74 "Темата "идентичност" на ЦСКА- София слезе от програмата,".. ------------- Темата "ИНДЕНТИЧНОСТ" на Тирето ( ЦСКА- София ) НИКОГА няма да слезе от програмата! Защото ЦСКА- София (разбирай Литекс - София ) не са ПФК ЦСКА АД! Това тире (-) което и ти дори си го написал ще ви тежи като воденичен камък до следващото прекръстване на измисления ви отбор Литекс! Когато един клуб промени името си, той не става друг клуб, а си остава същият, но под ново име. Ето защо, "ЦСКА-СОФИЯ" е всъщност Литекс - защото на 02.06.2016 г. Литекс вписа в Търговския регистър промяна на наименованието си и прие името "ЦСКА-СОФИЯ"!
Аlex
на 03.11.2018 в 17:18:03 #43Ле ле,прописах на Ямболски.
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:17:52 #42Супер п.утю Чакам отговор бе ***!!!
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 17:16:53 #41Е-е-е, за някои мачът може да е бил "скучен"! Скучен защото (от една страна) Локо Пд не успя да се противопостави ефективно на гостуващия отбор или (от другата страна) ЦСКА не се наложи убедително в резултата! ...Май "скуката" беше от това, че нямаше дузпи, червени картони, изобщо разни спорни положения засягащи съдийството, както и фенски изцепки...
Аlex
на 03.11.2018 в 17:14:40 #40Такова е заглавието.Не съм гледал мача.На Спа съм.
VB
на 03.11.2018 в 17:14:27 #39Ел кьосе, кога?
dayz-artdir
на 03.11.2018 в 17:13:11 #38ЦСКА има всички аргументи да мачка всичко наред в България. Отборът е голям, с изключение на Секулич всички са качествени футболисти. Разнообразие и дълбочина, с каквито не могат да се похвалят нито в Подуене, нито в Рязанграg. Организацията в клуба е перфектна, жилища, коли, преводачи, премии, тренировъчна база, лагери - в последните 30тина години ЦСКА никога не е имал този комфорт. И всичко това да буксува, заради някакъв посран недорасляк с дълбоко вкоренени комплекси на бежанец? Аре малко по- сериозно...
Аlex
на 03.11.2018 в 17:12:48 #37Добре ,че не ви гледал.А буферите няма и кво да им гледаш.
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:11:02 #36Супер п.утю ЦСКА днес пак със съдиите ли би??? Кажи бе олигофрен нещастен!!!
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 17:10:11 #35...А уважаемият колега форумец Супер Марио май наистина се позадъха в последно време, както понамекна колегата Гничо. По обективни причини, значи... Темата "идентичност" на ЦСКА- София слезе от програмата, на нейно място се появи нова тема- съдийството, ама и там нещо се пропука "идеологически", че и наш Супер Марио вече не може да я кара както му се иска. Хелбетя, утре Левски играе с Ботев Пд, какво ли ще стане не зная...
Аlex
на 03.11.2018 в 17:09:33 #34"Скучен ЦСКА".
SuperMario
на 03.11.2018 в 17:05:37 #33Gnicho, ------- Абе Глупак! Никога не съм писал пост, че да чакам някой да ми отговори! НИКОГА! Пиша това, което съм видял и което мисля! Колко пъти да ви го напиша, че моите постове не са написани и публикувани за да чакам отговор от 5-6 задръстени лаика, които се затрудняват да прочета и две изречения, а още по се затрудняват да напишат и едно изречение! Я виж колко прегледа има тази статия.. Вече над 20 хил. Моите постове са предназначени за 9/10-ти от тях, а не за тъпанари и смешници като теб! Не чакам и не искам да ми се отговаря, защото "комуникацията" ви с мен чрез инфантилните ви постове е безмислена и несъстоятелна! Още не съм прочел и един смислен пост, който да е в отговор на мой пост!!! Всички ви отговори на мои постове са пълна безсмислица и нон-сенс и не се вписват в тематиката която повдигам!
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:04:34 #32Надявам се да си разбрал за звездичките,мозАк нещастен!
mitko-dargov
на 03.11.2018 в 17:03:05 #31Сандвич ли си, п.утка ли си изобщо не ме интересува,но наденицата чорбарска много на вътре е в *** на майка ти,на сестрата,на жена ти и в *** ти!
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 16:59:39 #30Много далече съм да пея тропари за тактиката на Нестор, но все пак е редно да се привлекат за оценката и някои числови показатели... До момента ЦСКА София има най-висока голова разлика в А група и най-малко допуснати голове. В точките има практически пълен паритет между трите водещи отбора в първенството. Отбелязвам това само за да направя някаква аналогия с оценките по пресата за работата на треньорите и футболистите в трите клуба, заемащи трите първи места в първенството... ...Не става дума ни за "възраждане", ни за "традиции", просто има състезание, при това с изравнени сили...