Локомотив (Пловдив) отстъпи пред ЦСКА в среща от 14-ия кръг на Първа лига.
"Червените" стигнаха до победата с гол на Кирил Десподов, разписал се през вторите 45 минути на сблъсъка.
Източник: LAP.bg
Домакините имаха амбицията да запишат нова престижна победа на сметката си. Пловдивчани до момента през сезона постигнаха няколко големи успеха - Лудогорец, Левски и Ботев (Пловдив). Днес обаче нямаха подобен шанс.
През първия полусезон в столицата победителят също бе ЦСКА. На старта на първенството "Армейците" се наложиха с 2:0, като тази победа даде началото на поредица от добри резултати за възпитаниците на Нестор ел Маестро.
ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:
Първото полувреме бе белязано от предпазливите действия и на двата тима, които със сигурност искаха да поведат първи в резултата, но в същото време не желаеха да инкасират попадение.
По-настоятелни в действията си на терена бяха състезателите в червени екипи, като те редуваха опити за пробиви по крилата с такива през централната част на терена.
Кристиян Малинов често менеше позицията си на терена, както и съпоставеността си спрямо бранителите на съперника. Той захранваше нападателите пред себе си с центрирания, като две сериозни възможности пропиля таранът Мауридеш.
Източник: LAP.bg
Футболистът, доста обилно обсъждан напоследък, първо фаулира бранител, опитвайки се да го надскочи при чудесен пас към себе си, а малко по-късно имаше възможност да порази целта с удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.
В самия край на полувремето Посинкович можеше да изненада "червените", но завършващият му удар бе избит от Малинов.
Така до почивката попадения в двете врати не бяха реализирани.
През вторите 45 минути преобладаваха грубите нарушения и предупрежденията, от страна на съдията.
В 57-ата минута всичко в мача бе решено от гениално изпълнен свободен удар, от страна на Кирил Десподов. С поредния си подобен гол през сезона, младият талант на "армейците" доказа, че е способен да понася отговорността в напрегнатите моменти от сезона.
Малко по-късно Мауридеш за пореден път пропиля добра възможност за "червените" и логично бе заменен от Соу.
До края на срещата обаче нова промяна в резултата така и не беше регистрирана.
Така ЦСКА отново се изравни с Лудогорец на върха в класирането, преди разградчани да са изиграли двубоя си от текущия кръг. Локомотив остава на границата на първата шестица в подреждането.

USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 16:48:41 #29До Панайот Стаменов от Но63. Съгласен съм, корав съперник са и тактически стоят здраво! Не се полъгват (даже когато са домакини) да тръгнат ургулешката в атаки и да си оголят тила.
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 16:40:41 #28Панайот написа: "...бихме един от сателитите ни с помощта на съдията..." Ха-ха-ха! Това беше добре казано!
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 16:39:14 #27Прочетох интервюто на Нестор Маестрото, на съседната страница на Топспорт, всеки може да го прочете и да си направи съответните изводи... Мен ако питат, Нестор е съвсем прав да не залага на някакво "мачкане" на съперника, за което ЦСКА просто няма "армия" адекватна за подобна тактика! Зная, че доста цесекари се дразнят от "осигурителната" тактика на Маестрото, но като се замисли човек, това е по-добре от авантюризъм неподплатен с реални възможности...
EEE
на 03.11.2018 в 16:29:57 #26Този анализ на мача е доста слаб. Пропуснати са почти всички смислени положения. Авторът се е вгледал в Мауридес все едно само той е бил на терена. А за дуднещите телета айде почвайте да мислите оплаквания от съдията, че ако не даде рамо може да има влажни кравешки погледи
УмеренЦСКА
на 03.11.2018 в 16:22:57 #25Очаквам да се развихри дискусия на следните две теми: 1. ЦСКА печели мачовете си само със съдийска подкрепа. 2. Ако не е първото, съперниците "полягат". Но се вижда, че днешният мач доста подкопава тези две "фундаментални" теории...
SuperMario
на 03.11.2018 в 16:15:25 #24Абе, как игра Мауридесднес?
Питам за един приятел, който му е голям фен(както и аз)
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:54:25 #23Тара, пак ли билетите ще са по левче
SuperMario
на 03.11.2018 в 15:50:28 #22Видя се че разните му там декларации относно съдите не оказват НИКАВО влияние и всичко си върви по старому.. Казвал съм го поне 100 пъти, че Кабаков и Апостолов са придворните съдии на Тирето! И тези двамата НЕ ТРЯБВА да свирят на мачове на Тирето на Левски и на Лудогорец! Защото мачовете на тези съдии с с тези три отбора, не само по между им, а и с останалите отбори ВИНАГИ СА ОПОРОЧЕНИ И ТЕНДЕНЦИОЗНО СВИРЕНИ!!!!!!! Всеки мач на Левски, или Лудогорец, скойто и да е от останалите отбори и свирен от Апостолов, или Кабаков, положенията са свирени в полза на Тирето, макар и индиректно! БАН на Кабаков и Апаостолов на мачове на трите отбора Левски, Тирето и Лудогорец!
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:38:28 #21Ботев са доста ялови в София срещу говедата, ама утре могат да настанат големи драми в село Подуяне
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:37:28 #20Абе какво значение има къде играем с Дунав? Победата е задължителна.
Бай Филип
на 03.11.2018 в 15:31:02 #19фк ЛеФче ще поискат преиграване и на останалите си резили - Славия х2, финалите с Черно море и Берое, еврорезилите начело с Антверпен, Иртиш, Сараево , Търнава, Дебрецен, БАТЕ, Жилина, Тампере, Беверен, Олимпия, Люцерн, Ааллст, Офис Крит, Слован, Вадуц...
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:29:04 #18Таро, успокой се, тоя Фалшименто те е разклатил сериозно
loko-pd
на 03.11.2018 в 15:26:28 #17Не стана мач но явно толкова могат.Казах че чорбата игра по добре от нас.
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:25:44 #16Руулз
Ние по принцип второто вдигаме оборотите. Аз си мисля, че ако не бяхме вкарали още малко щяха да влязат Соу, Джеси и Тиаго и пак щяхме да вкараме.
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:21:47 #15Таро, прав си, всичко е една много сложна схема за да може ЦСКА да бие Дунав на Армията, защото иначе това не би било възможно
Според мен Тиаго трябва задължително да играе. Срещу слабите отбори даже бих искал пред защитата да играят
—————Малинов———-Тиаго——-
Деподов—— Мауридеш(Евандро)——Жоржиньо
—————————Соу————-
Джеси и Енрике да се въртят с Десподов и Жоржиньо. Трябва да търсим десен бек обаче, но аз за момента бих заложил на Перейра.
dayz-artdir
на 03.11.2018 в 15:16:39 #14Джагър, да си интелигентен не е достатъчно, както сам си забелязал в живота
Да се очаква от ЦСКА да мачка всичко по пътя си не е истерично, а ежедневие на Армията.
Който може да издържи на натоварванията, остава, който не - хваща пътя.
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:16:12 #13Локо, на мен ми се струва, че имахте много желание и се борихте мъжки, просто ЦСКА е по-класния отбор. Не мисля, че трябва да си недоволен от вашите. Винаги от пловдивските отбори съм се кефел на Ботев и съм мразел Локо най-много след говедата, но последните години Ботев много ми опротивяха.
Мик Джагър
на 03.11.2018 в 15:13:48 #12НЕМ е доста интелигентен човек, според мен ще е голяма грешка да го махнем в момента. И на мен ми е малко странна тая истерия ЦСКА да мачка всеки мач и да бие с разлика.
dayz-artdir
на 03.11.2018 в 15:13:47 #11Честита победа на колегите чорбари. Ясно беше, че ще е измъчена; равният също беше съвсем реална възможност. Локо се раздадоха физически и се хвърляха на кило кръв, но в нападение бяха много еднотипни и на практика не създадоха нищо забележително. Не че ЦСКА изигра кой знае какъв мач, но си личеше разликата в индивидуалните класи на футболистите...
Rafata
на 03.11.2018 в 15:12:43 #10Резaните и шпалираджиите живо се интересуват от Велия ЦСКА. Че и интервютата не пропускат
Не помня от кога не съм гледал на техните измислени отбборчета, мач