През изминалото денонощие на територията на страната са станали 12 тежки пътнотранспортни произшествия.
Трима души са загинали, а 12 са били ранени. 1 от тях е с опасност за живота.
В района на София са станали 102 леки и 4 тежки катастрофи с 1 загинал и 3-ма ранени.
Пътищата от Републиканската пътна мрежа са проходими при зимни условия. Пътните настилки в по-голямата част от страната са сухи.
Mокри пътни участъци има в районите, където превалява дъжд, това са областите Видин, Монтана и Враца.
Заснежени са на прохода Петрохан, в района а Берковица, Годеч, Сливница, Гинци, АМ Хемус между 20ти и 40ти км. Частични заледявания има на прохода Петрохан и в Родопите, както и по високите места на област Смолян и Кюстендил. Пътищата се почистват и опесъчават от пътните служби.
Преминаването през ГКПП е без затруднения.
neznae6t
на 26.03.2009 в 13:09:20 #2Какъв точно ти е проблемът на тебе, младежо от Руси, каращ Голф двойка? А, да, видях вече някъде, че таксата на Дунав мост ти пречи да си заплаха не само за българските, ами и за румънските граждани. Това, 150 км/ч с кола на 20 години, е голяма гъзария, ей... Такива шофьори най ги обичам. Ако е възожно, зад решетките.
neznae6t
на 26.03.2009 в 09:47:20 #1Аз без да съм шофьор си мисля, че тея 150 метра са много. Иначе е прав щръка, само дето не за всичко са виновни придошлите в София.