
Това е първата официална среща на министъра от правителството с член на съвета.
Данаилов обаче отказа да сподели за какво точно е ставало дума. Разговорът се състоя в централата на жълтата партия по покана на лидера й Сакскобургготски.
Министър Данаилов потвърди, че приема решението на Агенцията за приватизация за спиране на сделката с Бояна филм.
Оттук нататък има много начини и реакции, но не знам какво може да се случи, заяви Данаилов.
По време на продължилата близо час среща между Сакскобургготски и Стефан Данаилов специално внимание бе отделено на въпросите, свързани с “Долината на царете” и църквата “Св. 40 мъченици” във Велико Търново. Министърът е информирал бившия премиер докъде е стигнала работата по двата проекта и какво предстои да бъде свършено.
Това не е първата ми среща с г-н Кобурггоски (цитираме буквално министъра, бел.ред.), говорихме на най-различни теми, но най-малко за политика, резюмира срещата Данаилов.
Той обяви, че намира подобни контакти за нормални и нужни. Министърът напомни, че е срещал подкрепа и разбиране от Симеон Сакскобурггоски от времето, когато единият е бил шеф на комисията по култура, а другият премиер.