Порто си осигури място на осминафиналите в Шампионската лига, след като разби с 5:2 Монако в последен мач от група "G" на турнира. Така португалците завършиха на второ място с 10 точки, на 4 от първия Бешикташ. Трети се нареди РБ (Лайпциг) с 6 точки, докато "монегаските" останаха последни с 2 пункта.

Венсан Абубакар даде преднина на Порто с гол в 9-ата минута, а в 33-ата отново камерунецът бе точен за 2:0.

Снимка 327743

Източник: GettyImages

В 38-ата минута Фелипе от домакините и Рашид Гезал получиха директни червени картони и оставиха своите отбори с по 10 души.

В 45-ата минута Ясин Брахими направи резултата класически след чудесно подаване на Абубакар.

Бешикташ надви с 2:1 РБ (Лайпциг) като гост

Бешикташ продължава с рекордите в Шампионската лига

"Черните орли" спечелиха и трите си гостувания в груповата фаза на турнира след 2:1 в Лайпциг

В 61-ата минута Камил Глик върна един гол от дузпа. Четири по-късно Алекс Телеш върна преднината на домакините от три гола.

Снимка 327742

Голеадата продължи в 78-ата минута, когато Фалкао направи 4:2. Крайният резултат оформи Соарес в 88-ата минута.