Бившият полицай Владимир Панайотов влиза в затвора за три години и четири месеца за причиняването на смъртта на седемгодишно момиче в пазарджишкото село Братаница при пътен инцидент през 2021 г.

Присъдата му е наложена с окончателно решение на Върховния касационен съд (ВКС), съобщи bTV, като се позовава на информация от адвоката на семейството на загиналото момиче Борис Акалиев.

7-годишната Моника беше прегазена на пешеходна пътека в селото през юли 2021 година. През април 2022 г. Окръжният съд в Пазарджик наложи на Панайотов присъда от четири години и осем месеца на затвор.

Апелативният съд в Пловдив измени наказанието на 3 години и отложи изпълнението му с изпитателен срок от 4 години. През 2023 г. ВКС отмени условната присъда и върна делото за ново разглеждане. В края на същата година пак бе даден рестарт на делото. То бе върнато за ново разглеждане и през 2024 г.

Според държавното обвинение в момента на фаталния инцидент Владимир Панайотов е карал със 74 при позволени 50 км/ч, изпреварил е спрели пред пешеходна пътека автомобили при непрекъсната линия и не е успял да задейства спирачките на колата си.

ВКС върна за ново разглеждане делото за блъснатото 7-годишно дете от полицай в село Братаница

ВКС върна за ново разглеждане делото за блъснатото 7-годишно дете от полицай в село Братаница

Това е вторият път, когато ВКС намери процесуални нарушения