Третата поредна издънка от началото на сезона е преляла чашата на търпението в най-висшето ръководство на ЦСКА и предстоят ръководни промени. Скоро "армейците" ще имат нов спортен директор, като Пауло Нога ще бъде освободен от този пост.
Вече се работи по търсенето на негов заместник. Все още не е ясно дали португалецът ще остане на работа в клуба на друга позиция, или ще напусне Борисовата градина, пише "Тема Спорт". Бившият кадър на Порто и Спортинг КП (б.р. известен още като Лисабон) и в момента не изпълнява задълженията, полагащи се на спортния директор. Нога се провали в намирането на нов старши треньор и се наложи ЦСКА да назначава "на пожар" Душан Керкез. След това 54-годишният специалист по детско-юношески футбол беше изолиран и от селекционния процес. Единственото участие, което Нога има относно довеждането на нови попълнения, е да позира с тях, след като подпишат...
В същото време обаче Пауло прибира огромна за родните стандарти заплата. Тя е доста по-висока от тази на старши треньора Душан Керкез. А на практика португалецът покрива задачите на обикновен координатор между първия, втория, третия отбор и детско-юношеската школа. Длъжност, на която иначе е назначен Петър Занев.
В най-скоро време това ще се промени и кранчето за Нога ще бъде спряно, след като така или иначе не изпълнява задълженията за своя пост. Дори и да бъде преназначен, то заплатата му ще бъде много по-ниска и ще отговаря на приноса му за клуба.
Пауло Нога беше назначен в ЦСКА на 26 февруари, но е бил избран от изпълнителния директор Радослав Златков още през зимата. Той наследи уволнения от поста Филип Филипов и се очакваше да вкара ред в първия отбор. Португалецът трябваше да вземе решение дали Александър Томаш да остане начело на тима, а благодарение на контактите си да намери евентуален нов старши треньор, както и да има главна роля в селекционния процес.
Нищо от това обаче не се случи, като Нога се оказа неспособен да взима големи решения. Припомняме, че преди ЦСКА той никога не беше работил в мъжкия футбол, а само в детско-юношеския. Нищо чудно това да се окаже и последното му такова предизвикателство...
USD
CHF
GBP
armeec51
на 04.08.2025 в 18:45:31 #17На фона на безобразната, безидейна , вяла и флегматична игра , ( Игра ли казах ? Простете.) тази новина е може би светлинката в тунела на СЛЕПИЯТ Керкенез . Още преди 2 седмици отбелязах, че заченатият на полянката край " Изворът на Белоногата" и носещ псевдонима и ( Гергана ) , носи огромна Отговорност, за туй що се случва т.г. На 2-ро място , е самият т.нар. Треньор Керкенез . Той избира Титулярите и кво? Чак на трето място идват преситените и ояли се инвалиди, що години на ред , не си дават зор и най малко да защитят Честта, Историята и Името " ЦСКА " . Редно е още тази седмица, да започне масова ЧИСТКА и да се изринат " Авгиевите Обори" от ТОРТА, натрупана през последните десетилетия !!!
194820
на 04.08.2025 в 09:25:26 #16kopeleto 1 на 04.08.2025 в 08:56:54 #12 Бойко Величков става но Велизар е тотален неграмотник за такава позиция а иначе трябва и силна футболна фигура в отбора като Стоичков и Марто Петров напримерно! ========= Копиле, тези двамата съм ги предложил аз още преди месеци, мисля са добър вариант и двамата. Но не виждам, как стоичков ще се заеме, той кара по лесно, снима реклами за кауфланд, марто не става за тази работа.
oliver83
на 04.08.2025 в 06:18:43 #15Другото ЦСКА ще мине като луда крава през телето си през нас
anatoli-iliev
на 04.08.2025 в 06:16:16 #14С цялото си уважение към г-н Папазки ...но разкарайте този португалски неможач ?!! Слажете българин-например Бербатов !! И отделно ...постоянно се питам...какви ги върши Томанов...нищо реално ...Мустакатият плъх напусна -а защо...нещо има много съмнително !!? Едно стойностно попълнение не е направил !!?
petko-zdravkov
на 04.08.2025 в 06:04:24 #13Препоръчвам им,да изгледат запис от първото полувреме на мача ЦСКА 1948 и Септември,за да видят как трябва да се играе.Ако заиграят такъв футбол,може и да променят негативното си представяне.
gychopopov
на 04.08.2025 в 05:58:49 #12Спокойно, влизат в графата "дългове" ----------------------------- Припоците вЕрно си мислят, че пищова им дава парите безвъзмездно...
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 04.08.2025 в 05:57:43 #11Повече от логично.Велизар Димитров е добър вариант.
kopeleto 1
на 04.08.2025 в 05:56:54 #10Бойко Величков става но Велизар е тотален неграмотник за такава позиция а иначе трябва и силна футболна фигура в отбора като Стоичков и Марто Петров напримерно!
gychopopov
на 04.08.2025 в 05:56:22 #9Няма нужда от много търсене - Велизар Димитров или Бойчо Величков! ------------------------------------------------------- Тия кога са били спортни директори? Или викаш, че е достатъчно Велизар да се хвърля за дузпи покрай тъч линията.
tundzhaka
на 04.08.2025 в 05:52:34 #8За год и половина при новите собственици, ЦСКА е на загуба с поне 20 мил евро.....за ментета шефове и футболисти на високи заплати... ------- Спокойно, влизат в графата "дългове"
kokoskoo
на 04.08.2025 в 05:52:28 #7Мен вземете. Ще ви оправя за 800 дни. Вервайте ми.
gychopopov
на 04.08.2025 в 05:49:11 #6A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА 4. ЦСКА с/без тире София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.
abc-xyz
на 04.08.2025 в 05:36:13 #5Няма нужда от много търсене - Велизар Димитров или Бойчо Величков!
XAN_lil
на 04.08.2025 в 05:33:50 #4На прост човек не му трябват много пари или дълго няма да ги задържи, все ще се намери някой тарикат да му ги прибере... За год и половина при новите собственици, ЦСКА е на загуба с поне 20 мил евро.....за ментета шефове и футболисти на високи заплати... Минаха треньор и съветник италианци, после рижав Пръдльо, сега портукеса, кой ли ще са следващите ....испански, германски
.. още зимата се разбра, че тия двамцата и една бала сено на две магарета немоат да разделят
но "оотимистите" ни мъмриха за голата истина
abc-xyz
на 04.08.2025 в 05:32:48 #3Ицо каза, че спортният директор трябва да си ходи, още след финала за Купата. Ама, като няма кой да слуша, провалихме още една година. Иначе и тоя, който доведе Нога, също да си ходи!
tundzhaka
на 04.08.2025 в 05:32:28 #2Това като обява да работа. Папата да не се обслужва а да отива. Стега се е блъскат по строежите кат грешен дявол.
gychopopov
на 04.08.2025 в 05:05:59 #1Аз ще се кандидатирам!