Застрахователи са заделили 300 млн. долара за компенсации за самолетната катастрофа във френските Алпи, при която загинаха 150 души, съобщиха от германската авиокомпания „Луфтханза".
Сумата включва финансови компенсации за семействата на хората, които загинаха, както и цената на самия самолет "Еърбъс А320", който принадлежеше на нискотарифното поделение на "Луфтханза" - Germanwings, заяви говорител на "Луфтханза", цитиран от „Франс прес".
По настоящи цени "Еърбъс А320" струва около 94 млн. долара.
Според "Ханделсблат", консорциумът застрахователи се оглавява от германския застрахователен гигант „Алианц".
Припомняме, самолетът на Germanwings, извършвал полет от Барселона за Дюселдорф, се разби преди седмица.
Според следователите, разчели записите от "черната кутия", вторият пилот Андреас Любиц е заключил капитана извън кокпита и е блъснал самолета в планински склон в Южна Франция.
Самолетът се е разбил със скорост от 700 км в час.