Различни фирми-дистрибутори и разпространители на едро на вносни марки цигари у нас не издават необходимите счетоводни документи (фактури и др.) за пълния обем и асортимент на продаваните от тях марки цигари. Това съобщиха от Асоциацията на производителите и търговците на тютюн и тютюневи изделия, цитирани от Money.bg.
По този начин се нарушава и заобикаля данъчното законодателство, избягва се данъчното облагане с ДДС и данък печалба и се ощетява държавният бюджет, уточниха експертите от асоциацията.
Тези действия на фирмите-разпространители и дистрибутори на вносни марки цигари нанасят удар на конкуренцията в търговията с цигари, тютюн и тютюневи изделия, както и на принципите на пазарната икономика, се пише още в специално писмо до министерството на финансите.
Фирмите-дистрибутори на "Булгартабак" се обърнаха към финансовото министерство и НАП с молба да предприемат необходимите действия, за да се спазват законите на страната от всички дистрибутори и разпространители на едро на вносни марки цигари.
В тази връзка утре компаниите-дистрибутори на цигарения холдинг ще проведат специална пресконференция, на която ще се дискутира решаването на проблема.
USD
CHF
GBP
Deflector
на 04.06.2007 в 14:03:14 #3иванчо
на 04.06.2007 в 14:01:00 #2MilenI
на 04.06.2007 в 13:51:59 #1