Ботев (Пловдив) гостува на Марибор в реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа. Срещата на "Людски врът" е от 21:15 часа.
"Канарчетата" имат аванс от 2:1 след първата среща на стадион "Христо Ботев".
Победителят от сблъсъка продължава в следващия кръг, където съперник ще бъде гръцкия гранд Панатинайкос. Загубилият ще продължи европейското си участие в Лига на конференциите и ще играе срещу Университатя Крайова.
Треньорът на пловдивчани Душан Керкез няма да може да разчита на контузения Атанас Чернев, както и на нападателя Алекса Мараш. Черногорецът все още няма работна виза.
За Марибор аут е Блаж Върховец, който е сред основните футболисти на Анте Шимунджа.
Пловдивчани имаха официална тренировка на стадион "Людски врът" вчера.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 18.07.2024 в 17:44:45 #30Пожелавам на Ботев да се справи в мача, имат един гол преднина, доста крехко предимство, наистина. Но може да се окаже достатъчно. ...Само не приемам настроенията на някои истерично настроени ботевисти, които изкарват евроучастието на Ботев като някаква "фаза" от "историческото" му противопоставяне с ЦСКА. Донякъде ги разбирам, през последните години Ботев Пд има някакви успехи срещу ЦСКА (и много неуспехи срещу другите). Много съжалявам, но Ботев Пд е доста по- назад даже и от Левски, би трябвало неговите "фанати" да се въодушевят от факта, че играят в ЛК, а Левски не играе. Да не говорим за "вечния враг" от Пловдив, Локомотив ...
grizzlybear1948
на 18.07.2024 в 17:44:44 #29Ботев нали фалира, ако не се лъжа. Тия са Металик Сопот.
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:42:08 #28Аййй канариииииии
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:40:59 #27Мога но не искам,искам но не мога,панимаеш паразит съмнявам се
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:39:38 #26Кога ми е кеф тогава плащам
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:34:14 #25Кучав,гушай си Ямболскии и в колибата се утешавайте,Лоишки присп и Ямболско говедо,неочаквано добра комбинация
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:27:30 #24Много здрав и опитен отбор са Марибор,първото на Колежа след 10 Мин не излвзохме от базата поне 20 минути и изкарахме късмет,дано пак да е така
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:21:45 #23А ние Ботев сме
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:20:18 #22Ай канариииииии
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:19:47 #21Евала за тва че Ники Илиев е титуляр,браво тренер
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:17:39 #20Само за вратаря не съм съгласен,иначе тва е състава
tundzhaka
на 18.07.2024 в 17:17:02 #19какви 2 отбора в ШЛ, то 1 ни е много.
seahawks
на 18.07.2024 в 17:15:53 #18Ай Канари! Дано ги отстраним.
staroto
на 18.07.2024 в 17:12:57 #17Всички БГ отбори трябва да бият! Няма друг начин да имаме два отбора в Шампионската лига.
blue_canary
на 18.07.2024 в 17:10:41 #16Придворният сайт леко омекна след ерата Ганчеви или щот няма мачове на любимия им отбор в ЕТ и ся пак чака новото начало да се намести в скута на новите собственици
blue_canary
на 18.07.2024 в 16:55:08 #15С чеснов сос и тараторче,ох на батя
blue_canary
на 18.07.2024 в 16:53:50 #14Взех си поръчвам вече пържени тиквички,няма кой се занимава в тия жеги
blue_canary
на 18.07.2024 в 16:51:01 #13Аййй канариииииии,искам равен
blue_canary
на 18.07.2024 в 16:49:54 #12Няма нужда го следваш под всяка статия,паразита.Той друга работа няма
blue_canary
на 18.07.2024 в 16:48:26 #11Е тва е нормално мислене,понякога се усещаш Тунджак когато приятелчето ти от Доброславци не ти дава насока,мисли малко и всичко е точно